Animoca Brands, Metaverse Fonunda Kesintiler Yapıldığını Belirten Haberleri Yalanladı

Animoca Brands, Metaverse Fonunda Kesintiler Yapıldığını Belirten Haberleri Yalanladı
Animoca Brands, Metaverse Fonunda Kesintiler Yapıldığını Belirten Haberleri Yalanladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde Animoca Brands hakkında önemli gelişmeler yaşanıyor. Şirket hakkında Metaverse fonunun kesildiğine dair haberler yayınlanmıştı. Firma bu haberleri yalanladı ve fonlama hedefini 2 milyar doların altına düşürdü.

Animoka Brands kurucu ortağı Yat Siu, konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. Başarılı firmanın yöneticisi anonim kaynaklar tarafından ifşa edilen bilgilere bakıldığında yanlış bilgilerin kimden geldiğini anlamanın zor olduğunu açıkladı.

Animoca Brands, Girişim sermayesi şirketi ve Web3 oyun geliştiricisi olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, Ocak ayında 1 milyar dolar olarak belirlenen fonun 200 milyon dolar daha kesilerek 800 milyon dolara indirildiği haberlerinin asılsız olduğunu söyledi.

Animoca Brands sorun olmadığını düşünüyor

Animoca Brands, fonun hedefinin 800 milyon dolara düşürüldüğü haberlerinin asılsız olduğunu açıklarken, fonun 6 milyar dolardan 2 milyar dolara düşürüleceği iddiasını da hafife aldı.

Animoca Brands’in Ocak ayında fonlama hedefini 2 milyar dolardan 1 milyar dolara, ardından 800 milyon dolara düşürdüğü son günlerde gündemde olan bir haber oldu.

Bu popüler fon, Kasım ayında duyuruldu ve metaverse’ye odaklanan orta ve geç aşama girişimler için finansman sağlıyor. Duyuru sırasında, Animoca Brands’in kurucu ortağı Yat Siu, fonlama hedefinin toplanan sermaye miktarına bağlı olarak 1 milyar dolar ile 2 milyar dolar arasında olduğunu söyledi.

Şirket, basına verdiği demeçte, 2 milyar dolardan 1 milyar dolara düşürüldüğü haberlerinin asılsız olduğunu ve fonun duyurularında hedefin her zaman 1 milyar dolar olduğunu söyledi.

İlginizi çekebilir: Maker Hareketi Nedir?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir