Bitcoin Madenciliği Firması Core Scientific, BTC Üretimini Artırdı

Bitcoin Madenciliği Firması Core Scientific, BTC Üretimini Artırdı
Bitcoin Madenciliği Firması Core Scientific, BTC Üretimini Artırdı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir Bitcoin madencilik firması olan Core Scientific, Aralık ayındaki piyasa belirsizliğine rağmen BTC üretimini aylık bazda %5,8 artırdı. Şirket, madencilik hashrate’ini Kasım ve Aralık arasında 15,4 EH/s’den 15,7 EH/s’ye yükselterek Bitcoin üretimini artırdı.

Core Scientific, Bitcoin Üretimini Artırıyor

Geçtiğimiz ay, kripto para piyasasında yaşanan büyük bir krizin sonucunda, elektrik zamları ve şebeke operatörlerinden gelen talepler nedeniyle, pek çok madencilik şirketi, geçici olarak faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı.

Şirket tarafından yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi:

“Kasım ve Aralık aylarında şirketi, veri merkezi operasyonlarını birkaç kez durdurdu”

Bir diğer madencilik şirketi olan Marathon, Aralık ayında 23,7 EH/s’ye ulaşarak self-minin operasyonlarını ve üçüncü şahıslar için barındırma hizmetlerini de dahil ederek genel oranını artırdı. Ancak, 37.000 makine gücünü kesme kararı alındı ve bunun sonucunda 5.828 ve 17.179 megavat saat kadar güç kesintileri gerçekleşti.

Şirket, iflas başvurusunda bulunmak için önceden ayarlanmış bir anlaşma ile borçlarının çoğunu öz sermayeye dönüştürme hakkına sahip olduğunu kısa bir süre önce açıkladı.

Son günlerde piyasada yükselişler gözlemlendi. Bitcoin ve altcoinlerin yükselişi madencilik şirketlerinin de kazançlarını artırıyor.

İlginizi çekebilir: Huobi Endişeleri Büyüyor: TRX ve USDD Listeden Çıkarılacak mı?

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir