Girişim Yatırımcılığı Nedir?

Girişim Yatırımcılığı Nedir
Girişim Yatırımcılığı Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Girişim sermayesi fonu, büyüme potansiyeli yüksek startup şirketlere yatırım yapan alternatif yatırım yöntemlerinden biridir. Her yatırımın temeli, iki şey arasındaki ilişkidir; yatırımın getirisi ve kabul edilen risk. Yatırımcının riski ne kadar yüksek olursa, beklenen yatırım getirisi de o kadar yüksek olur. Girişim sermayesi fonlarının yatırım yaptığı şirketler genellikle, makul bir gelecek gelir projeksiyonu ile belirli bir zamanda yatırımın geri dönüşünü tahmin edebilecek mevcut varlık değerine veya kârlılığa sahip değildir, ancak gelir artışı için büyük bir potansiyele sahip oldukları umulur.

Bir girişimin potansiyeli, geliştirme aşamasına ve mevcut bilgilere bağlı olarak değerlendirilir. Bunlar genellikle kurucu ekibin nitelikleri ve deneyimi, iş fikrinin pazarla ilgililiği, fikri mülkiyetin veya iş modelinin savunulabilirliği, teknik fizibilite, pazar eğilimleri, rekabetin etkisi ve hatta sezgidir. Yani yatırımların belirsizliği ve riski fazladır.

Hangi Endüstrilere ve Trendlere Yatırım Yapılmalı?

Her şeyden önce, net güdülere, yani yatırım yapma amacına sahip olunmalı, bir odak noktanız olmalı. Yatırımcıları motive eden şey, yatırımın getirisinden çok çözeceği sosyal sorunlardır. Sağlam iş modellerini ve çözdükleri soruna tutkuyla bağlı girişimcileri destekleyerek, insanların gerçekten önemsediği küresel ölçekte önemli sorunların çözülmesine yardımcı olabilirsiniz.

Yatırım fırsatlarına eriştiğimizde, gerçekten yatırım yapacağımız iyi bir girişim seçimi yapmak son derece önemlidir. Sanayi her zaman hayatımızda var ve yaşam kalitesini etkiliyor. Makroekonomik trendlerden bağımsız olarak endüstrinin sunduğu çözümlere olan talep artıyor. Sektör, teknolojik yeniliği benimseme belirtileri gösteriyor. Aynı zamanda sanayi sektörü büyümeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: EFT ve Havale Nedir? Arasındaki Farklar

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir