Kullanıcılar, Worldcoin Doğrulamasına Katılmak İçin Sıraya Giriyor

Kullanıcılar, Worldcoin Doğrulamasına Katılmak İçin Sıraya Giriyor
Kullanıcılar, Worldcoin Doğrulamasına Katılmak İçin Sıraya Giriyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyadaki birçok insan, dijital kimlik ve airdrop tokenları için Worldcoin doğrulamasına katılıyor. Worldcoin dünyasında var olabilmek için kullanıcılar, iris doğrulamasını yapmak zorundalar ve bu doğrulama için sıraya girdikleri söylenebilir.

Worldcoin projesi, kullanıcıların gözbebeklerini taratarak dijital bir kimlik oluşturmayı ve çevrimiçi ortamda insan olduklarını kanıtlamayı amaçlamaktadır. Projenin kurucusu, OpenAI’nin CEO’su Sam Altman’dır ve projenin hedefi “kimlik ve finansal ağ” oluşturmaktır.

Deneme Sürecini Başarıyla Tamamladı

Worldcoin projesi, 120’den fazla ülkede iki milyondan fazla kişiye kimlik sağlamak için iki yıldan uzun süren bir deneme sürecini başarıyla tamamlamıştır.

Ancak kullanıcılar, veri toplama konusunda bazı endişeler ifade ediyorlar. Elektronik Gizlilik Bilgi Merkezi gibi gizlilik kampanyacıları, Worldcoin’ın veri toplama sürecinin potansiyel olarak gizlilik sorunlarına yol açabileceğini belirtiyorlar.

Şirket ise henüz veri toplama konusundaki sorulara cevap vermedi. Bununla birlikte, projenin web sitesinde proje sürecinin “tamamen özel” olduğu ve biyometrik verilerin silinebileceği veya şifrelenmiş olarak saklanabileceği ifade ediliyor.

Worldcoin projesi, gelecekte dijital kimlik ve finansal ağlar konusunda önemli bir rol oynamayı hedeflemektedir. Ancak kullanıcıların gizlilik endişelerine de duyarlılık göstererek ilerlemesi önemlidir.

Proje daha şimdiden dünya çapında ses getirmeyi başardı. Doğal olarak yatırımcıların gözü kulağı bu kripto para birimine çevrildi.

Basında kendine geniş yer bulan Worldcoin’in kısa süre içerisinde en popüler token’lardan biri olacağı düşünülüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir