Litecoin Yarılanması Geliyor: Yarılanma Öncesi Fiyat Hareketliliğinin Geçmişi Nedir?

Litecoin (LTC)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Litecoin (LTC) haftalık grafikte yükseliş sinyalleri gösteriyor. Ağustos 2023’te gerçekleşecek olan yarılanma, herhangi bir yatırım kararı vermeden önce göz önünde bulundurulmalıdır.

Litecoin 2023’te üçüncü yarılanmasına giriyor ve bu da Bitcoin‘in koduna benzer şekilde blok başına blok ödülünü 12.5’ten 6.25 Litecoin’e düşürecek. Yarılanma, 4 Ağustos’ta tahmin edilen 2,5 milyonuncu blokta gerçekleşecek

Önceki yarılanmalar Litecoin’i nasıl etkiledi?

Birinci ve ikinci yarılanma olayları 2015 ve 2019 yıllarında meydana gelmiştir. Her iki durumda da, her olaydan önce önemli ralliler gerçekleşmiştir.

2015’teki yükseliş evresinde Litecoin’in fiyatı 203 gün içinde yüzde 312 arttı. Ancak daha sonra keskin bir düşüş yaşadı ve bir sonraki boğa koşusu başlayana kadar bir konsolidasyon aşamasına girdi.

Litecoin’in fiyatı ikinci yarılanmadan önceki 245 gün içinde yüzde 312 oranında yükselmiş, ancak daha sonra uçurumdan aşağı düşmüştür. Ancak, bir sonraki boğa sezonunda bir kez daha rekor kırdı – her iki durumda da benzer hareketler gerçekleşti.

Litecoin İçin Gelecek Ne Getirecek?

Litecoin’in fiyatı Mayıs 2021’de 413,50 $ gibi yüksek bir seviyeye ulaştıktan sonra azalan direnç çizgisinin altına düşmeye başladı. Her yeni düşüşte popüler altcoin, Haziran 2022’de 2019’dan bu yana en düşük noktası olan 40,30 $’a ulaşana kadar daha da düştü

Ekim 2022’de kısa bir süre yükseldikten sonra Litecoin alçalan direnç çizgisinin üzerine çıktı. Göreceli Güç Endeksi (RSI) de 50’nin altına düştüğü ve daha sonra bu seviyenin üzerine çıktığı için – iyileşen bir trendin kesin bir işareti – Litecoin’in Haziran 2019’daki yarılanmasından bu yana ilk kez yükseliş bölgesine girdiğini güvenle söyleyebiliriz.

Yükseliş eğilimi devam ederse, direnç muhtemelen 130 dolarda karşılanacaktır. Bu fiyat seviyesi önceki yarılanmalarla karşılaştırılabilir.

Bununla birlikte, günlük grafik LTC’nin yükselen paralel kanalın üst çizgisine yakın bir yerde işlem gördüğünü gösteriyor – bu genellikle düzeltme hareketleri içeren bir formasyon.

Sonuç olarak LTC’nin fiyatı mevcut işlem aralığının dışına çıkmalıdır; günlük RSI da negatif uyumsuzluk trend çizgisinin üzerine çıktı – her iki gösterge de bunun muhtemel olduğunu gösteriyor.

Fiyat 70$’ın altına düşerse, orta destek hattını 55$’da test ederek düşmeye devam etme olasılığı var.

Litecoin fiyatı tarihsel olarak yarılanma dönemlerinden önce yükselmiş, ancak daha sonra keskin bir şekilde düşmüştür. Bu, haftalık grafikteki okumalarla tutarlıdır.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir