Bitcoin (BTC) Yılın En Düşük Noktasında Mı?

Bitcoin (BTC)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasım 2021’de Bitcoin fiyatı, birkaç ay boyunca devam eden dalgalı bir direnç formasyonunun altına düşmeden önce 69.000 $’a ulaştı. Lider kripto para biriminin yeşil bir Ocak ayının tadını çıkarmak istiyorsa şimdi bu seviyenin üzerinde kabul görmesi gerekiyor – BTC’nin Aralık 2017’de yaklaşık 20 bin dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra dibe vurduğu aynı ay 69.000$ seviyesi önemli çünkü BTC’nin Kasım 2021’de ulaştığı fiyatla aynı.

Şimdiye kadar Bitcoin bu seviyenin üzerinde tutunmakta zorlandı, ancak önümüzdeki bir iki hafta içinde bunu başarabilirse, kripto para birimi bir başka büyük boğa koşusu yolunda ilerleyebilir.

Asıl soru, yatırımcıların bu son ayı piyasasında kayıplar yaşadıktan sonra bu seviyelerden tekrar alım yapmaya istekli olup olmayacağı. Kasım 2022’de Bitcoin’in fiyatı 15.632 $’a ulaştı. Ancak, aynı yılın Ekim ayında bu çizgiyi kırdı ve destek olarak belirledi (yeşil simge). Bir sonraki ayın alım satım faaliyeti standart olmaya devam etti ve bu da yükseliş trendinin devam edebileceğini gösteriyor.

Ancak, yukarı yönlü bir hareket olmazsa, fiyatın 11700$’a düşmesi mümkün. Ek olarak, haftalık RSI pozitif bir sapma (yeşil çizgi) göstererek boğaların fiyat hareketinin kontrolünü yeniden ele geçirdiğini ve 721 günlük uzun bir negatif trend çizgisinden çıkmaya çalıştığını gösteriyor.

Bu hafta açıldığı fiyatın üzerine çıkar ve sonra tekrar orada kapanırsa (ki bu bir yükseliş trendi başladığında olur), bu kırılmayı teyit edecektir.

Buradan yükselmeye devam ederse, 24.500 $ ve 35800 Fib seviyelerinde direnç bekleyebiliriz. Kasım 2022’deki en düşük noktası olan 15.632 $’ın altına inerse, 11K civarına bir düşüş görebiliriz (bu aynı zamanda Aralık 2018’de bitcoin’in dibe vurduğu yerdir).

Bitcoin Ocak Ayı’nda Hangi Fiyattan İşlem Görecek

Yükseliş görünümüne rağmen BTC‘nin günlük grafikleri kararsız. Mevcut fiyatı, Haziran-Kasım 2022’de destek görevi gören ve Aralık ayında önemli bir direnç seviyesine dönüşen (kırmızı simge) 18500 $ direnç seviyesinin altında işlem görüyor.

Kripto para birimi bu önemli bölgeyi geçene kadar düşüş eğiliminde kalacaktır. Direnç Hattı desteğine ulaşmak, boğaların Bitcoin’in fiyat hareketinde yeniden çekiş kazanması için çok önemlidir.

Bununla birlikte, altı saatlik grafiğe bakıldığında, yatırımcıların BTC’nin gerçekten tırmanmadan önce düşmesini bekledikleri ortaya çıkıyor: 14 Aralık’taki düşüş reaktifti – yani A-B-C düzeltme yapısının A dalgasını oluşturma olasılığı var.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in fiyatı 0,618 Fib seviyesinde bulunuyor ve bu noktanın altına düşmesi halinde daha da düşebilir; bu da Aralık 2017’de ulaşılan en yüksek seviyelerden düzeltmenin devam edeceğine işaret ediyor.

Bu seviye kırılırsa, düzeltmenin sona erdiğine ve yatırımcıların pozisyonlarından çıkmaları gerektiğine işaret edecektir.

Günlük grafikteki kararsızlık, piyasanın son tırmanışına devam edip etmeyeceği ya da geri dönüp dönmeyeceği konusunda kararsız olduğunu gösteriyor.

Muhtemel tahmin, BTC’nin fiyatının şimdi yükselmeye başlayacağı ve 18 bin doların üzerine çıkacağı yönünde. Bu hipotez, piyasada zayıflık olmadığını gösterdiği için son zamanların en düşük seviyesi olan 15 bin doları geçersiz kılmaktadır.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir