LUNC’de Beklenmeyen Yükseliş Devam Ediyor!

LUNC
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra Classic (LUNC Coin) fiyatı geçtiğimiz hafta başlayan yükseliş trendinde korunmaya devam ediyor. Bu yükselişte, topluluk tarafından onaylanan bir önerinin önemli bir rol oynadığı belirtiliyor.

Öneri, geçtiğimiz haftalarda uygulanan %1,2 oranındaki Tax Burn teklifi (dolaşımdaki LUNC Coin’lerin bir kısmının yok edilmesi) ile ilgiliydi ve daha sonra %0,2’ye indirilmişti. Ancak, bu düşüşle ilgili 10.983 numaralı teklif tepki almış ve topluluk, Proposal 11111 adlı teklif ile %0,2 oranındaki yakma vergisinden %10’luk bir geri ödeme yapılmasını önermişti. Bu öneri oylamaya sunulmuştu.

Son verilere göre, LUNC Coin için yapılan bu kritik oylama sonuçlandı ve öneri kabul edildi. Doğrulayıcıların %82’i olumlu oy vermiş ve bu nedenle, Proposal 11111’in yürürlüğe girdiği belirtiliyor. Öneriye en fazla oy gücüne sahip olan doğrulayıcılar olarak, Allnodes, Interstellar Lounge ve LUNC DAO, 10983 numaralı teklifin yürürlükten kaldırılmasına “Evet” oyu vermişlerdir. Bu karar, topluluk tarafından olumlu karşılanmış ve LUNC Coin’in değerinde bir artışa neden olmuştur.

Allnodes topluluğu, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, Proposal 11111 için “Evet” oyu verdiklerini belirtmiş ve sebebini şöyle açıklamıştır:

“Yakımları %1,2’den %0,2’ye indirdiğimizden beri, hacimde herhangi bir olumlu değişiklik görmedik. Bu nedenle, 10983 sayılı teklifteki ek indirime karşıydık ve ‘Hayır’ oyu kullandık. Yakma ve vergi tekliflerinin birleştirilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.”

Bu açıklama, Allnodes topluluğunun LUNC Coin’in değerini koruma amacıyla yaptığı öneriye destek verdiğini ve bunun için “Evet” oyu kullandığını göstermektedir.

Terra Classic’in çekirdek geliştiricisi Edward Kim, topluluk tarafından oylamaya sunulan teklif hakkında önceden uyarmıştı. Teklif, Binance borsasının LUNC Coin’lerinin yakılmasını iptal etmeyi amaçlamaktaydı. Bu nedenle, yeni teklifin LUNC Coin’lerinin yakımına da olumlu yansıyacağı düşünülmektedir.

Binance, LUNC Coin’lerinin yakımlarına en büyük desteği sağlayan borsaların başında yer alıyor ve şimdiye kadar 20 milyar LUNC Coin dolaşımdan kaldırmıştır. Diğer borsalar ve topluluk ise 16 milyar kadar LUNC Coin’i yakmıştır. Bu durum, LUNC Coin’in değerinin artmasına katkıda bulunmuştur.

LUNC Coin, kabul edilen teklifin olumlu yansımasıyla birlikte fiyatında bir yükseliş gösterdi. CoinMarketCap verilerine göre, gün içerisinde 0,000156 dolar seviyesine kadar yükselerek, günün en çok yükselen altcoinleri arasında yer aldı.

Bu yükselişte, Coinbase ile ilgili söylentiler de önemli bir rol oynadı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, ABD merkezli dev borsa Coinbase’in Terra Classic’i listeleyeceğini iddia etmişlerdi, ancak konuya yönelik resmi bir açıklama yapılmadı. LUNC Coin, yükseliş trendinde korunmaya devam ederken, diğer önemli yükselen altcoinler arasında Litecoin (LTC), The Graph (GRT), Lido DAO (LDO), Internet Computer (ICP) ve Dash (DASH) bulunmaktadır. LUNA ise %4,03 değer kazanmayı başarmıştır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir