Madencilik Sektörü Yüzde 50’nin Üzerinde Bir Gelir Artışı Yaşadı

Madencilik Sektörü Yüzde 50'nin Üzerinde Bir Gelir Artışı Yaşadı
Madencilik Sektörü Yüzde 50'nin Üzerinde Bir Gelir Artışı Yaşadı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Madencilik sektörü gelirleri, büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükseliş eğilimi göstermesi nedeniyle %50’den fazla arttı.

Kripto para birimlerinin yükseliş trendi, kripto para birimleri ile hareket eden sektörleri de etkilemeye başlıyor. Bitcoin madenciliği endüstrisi, %50’den fazla gelir artışıyla özellikle dikkate değerdi.

Son zamanlarda, Bitcoin madencileri çok para kazanmaya başladı. Piyasa rallisi madencilik ödüllerini ve işlem ücretlerini de artırdı.

Bitcoin madencilik geliri yüzde 50 arttı

Kripto para piyasasının toparlanması ve Bitcoin’in (BTC) yükselişi, Bitcoin madenciliği kazançlarında artışa yol açtı.

Kripto para piyasasında boğa beklentisi kripto sektörünün tüm alanlarını doğrudan etkiledi. Madencilik sektörü, bu alanlardan biriydi.

Yaklaşık bir yıldır ayakta kalma mücadelesi veren Bitcoin madencilik şirketleri, 2023’ün ilk aylarında gelirlerinde yüzde 50’den fazla düşüş yaşadı.

Bitcoin madencilik geliri, 1 Ocak’ta 15,3 milyon dolardan 30 gün içinde neredeyse 23 milyon dolara yükseldi. Bu durum iflasın eşiğindeki maden şirketleri için can simidi oldu.

Uzun süredir piyasada karamsar bir hava hakim olsa da umutlar yeşermeye başladı. Zor durumdaki madencilik şirketleri az da olsa rahat bir nefes aldı.

İlginizi çekebilir: Tykhe Blockchain, Finansman Turunda 30 Milyon Dolar Topladı

2
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir