MicroStrategy, Bitcoin Alımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Son senelerde yüklü Bitcoin alımlarıyla dikkat çeken MicroStrategy, satın alma işlemlerine hız kesmeden devam ediyor. İşte Detaylar...

MicroStrategy, Bitcoin Alımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!
MicroStrategy, Bitcoin Alımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy, tahmini olarak 501 Bitcoin satın alarak, varlıklarını yaklaşık 132.500‘e çıkardı. MicroStrategy, rapor tarafından gerçekleştirildiği bilinen satın alma işlemiyle, net Bitcoin varlık değerini 2.2 milyar dolar seviyesine çıkardı ve en fazla Bitcoin tutan şirket unvanını muhafaza etti.

Şirket, 2 Bin Adedin Üzerinde BTC Satın Aldı

MicroStrategy, son olarak 2 bin 501 adet Bitcoin (BTC) alarak gündeme gelen Bitcoin alımlarında desteğini arttırdı.

MicroStrategy, en son yayınlanan rapora göre, üç aşamalı bir Bitcoin satın alımı gerçekleştirdi. İlk aşamada, Bitcoin başına ortalama 17.871 $ fiyatla 42.8 milyon $ nakit karşılığında yaklaşık 2.395 Bitcoin satın aldı.

İkinci aşamada her biri ortalama 16.776 dolardan 704 Bitcoin satıldı ve üçüncü aşamada ortalama 16.845 dolardan 810 Bitcoin satın alındı. Bu işlemler sonucunda şirket Bitcoin varlığını 132.500‘e çıkardı.

Köklü şirket genellikle Bitcoin düşüşteyken alımlar gerçekleştiriyor. Yani piyasadaki düşüş eğilimi ve BTC’de ki gerileme firmayı korkutmuyor. Aksine alımları güçlendiriyorlar.

MicroStrategy, piyasanın gidişatına bakmaksızın her fırsatta alım yapmaktan çekinmeyen bir şirket olarak, son zamanlarda yaşanan düşüşleri de değerlendirmek istiyor.

Şirketin net Bitcoin varlık değeri 5 milyar doları aşarken yatırım anlayışından vazgeçmemiştir. Son dönemde yaşanan piyasa düşüşleriyle birlikte MicroStrategy, sahip olduğu Bitcoin varlık değerinin 2.2 milyar dolara gerilemesine rağmen fırsat olarak değerlendirmeye çalışıyor.

Lider kripto para birimi 2022’de beklenen performansı göstermese de ondan ümitli olan büyük bir kesim mevcut. MicroStrategy şirketi de bunlardan biri olarak biliniyor.

İlginizi çekebilir: 50 Binden Fazla Yatırımcıyı Dolandıran Sahte Kripto Borsasının Yöneticisi 8 Yıl Hapis Yatacak

2
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir