Ripple CEO’su: SEC Davası 200 Milyon Dolara Mal Oldu

Ripple CEO'su: SEC Davası 200 Milyon Dolara Mal Oldu
Ripple CEO'su: SEC Davası 200 Milyon Dolara Mal Oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davasına dair önemli bir veriyi paylaştı. Başarılı yönetici davayı savunmak için 200 milyon dolar harcandığını açıkladı.

Brad Garlinghouse, SEC davasının kendisine 200 milyon dolara mal olduğunu açıkladı. Ayrıca ABD’nin kripto para düzenlemesi ve siyasetiyle ilgili politikasından yakındı.

Deneyimli yönetici ek olarak yatırımcılara Amerika Birleşik Devletleri’nden uzak durmalarını tavsiye etti.

Yatırımcılar ABD’den uzak durmalı

Brad Garlinghouse tarafından açıklandığı üzere Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasını savunmak için 200 milyon dolar harcadı.

Bahsi geçen dava uzun süredir devam ediyor. Garlinghouse, 8 Mayıs’ta Dubai Fintech Zirvesi’nde yaptığı bir konuşmayla dava rakamlarını açıkladı.

Ripple CEO’su, ABD’nin Birleşik Arap Emirlikleri’nin kripto varlık düzenleyicisi ve Avrupa Birliği’ndeki son Kripto Varlık Piyasası (MiCA) yasa tasarısının düzenleyici gelişmelerinin gerisinde kaldığını söyledi.

SEC Başkanı Gary Gensler’e gönderdiği bir mesajda Garlinghouse, ABD’nin Ripple’ı Birleşik Arap Emirlikleri’ne genişletme konusunda çok geride kalmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Ripple CEO’suna göre bu durumun en zor yanı, ilkelerden çok siyasete öncelik veren bir ülkeye sahip olmak. Yönetici, yatırımcılara ABD’den uzak durmalarını tavsiye ediyor ve birçok ABD merkezli şirketin ve ABD kamu kurumunun aynı fikirde olduğuna inanıyor.

Ripple, Aralık 2020’de SEC tarafından yasa dışı bir şekilde XRP sattığı için dava edildi. SEC, XRP’yi kayıtsız bir güvenlik olarak tanıyor. Ripple ise bu iddiaya bir süredir itiraz ediyor.

İki buçuk yıllık hukuk mücadelesi, ABD pazarı için büyük zorluklar yarattı. Garlinghouse, bir yargıcın önümüzdeki üç ila altı ay içinde bir karar vermesinin beklendiğini söyledi.

İlginizi çekebilir: Nijerya’nın Federal Yürütme Konseyi, Blockchain Politikasını Onayladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir