Shiba Inu Nedir, Ne İşe Yarar?

Shiba Inu Nedir, Ne İşe Yarar?
Shiba Inu Nedir, Ne İşe Yarar?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler Japon av köpeği Shiba’dan ilham alan şaka token’ı SHIB, Ethereum (ETH) blok zincirinde oluşturulan bir altcoindir. SHIB, Dogecoin’e (DOGE) bir alternatif olarak görülmektedir.

Shiba Inu (SHIB) ekosistemi tamamen Shiba Inu topluluğu tarafından kontrol edilmektedir. Shiba Inu, ”Ya bir kripto para birimi projesi %100 topluluk tarafından yönetilirse?” sorusuna yanıt olarak oluşturuldu. Shiba Inu topluluğu, SHIBArmy olarak bilinir ve yaklaşık 500.000 üyesi vardır. SHIBArmy üyeleri aşağıdaki ilkeleri benimsemiştir:

Proje, hiçlikten bir şeyin oluşturulmasının ruhuyla sıfırdan başlayarak sürdürülmektedir. Ekip, platformdaki tüm üyeler tarafından desteklenmektedir. Üyeler tarafından Shiba türü köpeklere sevgi beslenmektedir. Shiba Inu ekosistemi, SHIB token, LEASH token ve BONE tokendan oluşmaktadır. ShibSwap merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu, Shiba Inu Incubator ve Shiboshi NFT’leri de Shiba Inu ekosisteminin ayrılmaz parçalarıdır.

SHIB token projesi

SHIB token, Ethereum (ETH) blok zincirinde ERC-20 standardında kurulmuştur. SHIBArmy tarafından desteklenmekte olan ve Shiba Inu ekosisteminin ana kripto para birimi olan SHIB token, başlarda bir şaka tokenı olarak kabul edilmiştir.

Ancak gelişen Shiba Inu ekosistemi için çeşitli işlevleri ortaya çıkmıştır. ShibaSwap platformunda desteklenmekte olan SHIB token dışında, Leash (LEASH) ve Bone (BONE) tokenlar arz edilmektedir. LEASH token arzı 107 bin 646 adet ile SHIB tokena göre daha kısıtlıdır, aynı zamanda BONE token Shiba Inu ekosisteminin yönetim tokenidir. SHIB token ShibaSwap üzerinden BONE ve LEASH tokenlar almak için de kullanılmaktadır.

Shiba Inu (SHIB) projesinin kurucuları

Ağustos 2020’de Shiba Inu (SHIB), Ryoshi adını kullanan bir kişi veya kişiler tarafından yaratıldı. Ryoshi, Aralık 2013’te Dogecoin (DOGE) gibi şaka paralarına bir alternatif olarak ortaya çıktı. Shiba Inu (SHIB) projesi, daha önce Dogecoin’i destekleyen Tesla’nın kurucusu Elon Musk tarafından da desteklendi.

Shiba Inu (SHIB) coininin diğer coinlerden farkı, işlevselliğe sahip projelere sahip olmasıdır. Örneğin ShibaSwap, Shiba Inu Incubator ve Shiboshi NFT’leri gibi projelerinin olduğunu görebilirsiniz. Shiba Inu, SHIB topluluğunu NFT dünyasına aaşıdı ve dünyanın dört bir yanından Shiba köpeği temalı eserler üreten sanatçılara destek verdiler. Aynı zamanda, Shiba Inu (SHIB) topluluğu birçok bağış kampanyası da düzenlemektedir. Bu kampanyalarda SHIB token ile bağış toplanır.

İlginizi çekebilir: Litecoin Nedir, Ne İşe Yarar?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir