Theta Network Nedir, Ne İşe Yarar?

Theta Network Nedir
Theta Network Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Theta Network (THETA), çevrimiçi video içeriği oluşturma, yayınlama ve yönetme sürecini iyileştirmek amacıyla oluşturulmuş bir blok zinciri protokolüdür. Theta Token’lar ağda, kullanıcıları diğer eşlerle fazla bilgi işlem ve bant genişliği kaynaklarını paylaşan eşler olarak hareket etmeye teşvik etmek için kullanılır. Bunun yanında Theta Network, Haziran 2021’de ürün portföyüne medya ünlülerinin ticaret kartları gibi NFT’leri de ekledi.

Theta Network (THETA) Tarihsel Bakış

Theta Network Token (THETA), Kasım 2017’de Medium’da duyuruldu. İlk Theta token satışı, Ethereum üzerinde bir ERC-20 token olarak Ocak 2018’de başladı. Theta Network, Mart 2019’da kendi ana ağı olan 1.0’ı devreye soktu. Mayıs 2020’de Mainnet 2.0 ile Google, Samsung, Binance, Blockchain.com ve Gumi gibi ortaklar tarafından yürütülen ve Enterprise doğrulayıcılarını tamamlayan Guardian düğümlerini tanıttılar. Theta, Temmuz 2021’de Mainnet 3.0 ile gündeme geldi. Akıllı sözleşme özelliğini ekleyen proje, kullanıcıların platforma katılımını önemli ölçüde artırmayı umuyor.

Theta Network Kurucuları

Theta Network (THETA) projesinin temelleri 2017 yılına kadar dayanıyor. O senelerde Mitch Liu ve Jieyi Long projeyi inşa etmeye başladı. Mitch Liu daha önce mobil oyun ve çevrimiçi reklamcılık sektörlerinde çeşitli girişimlerde bulunmuştu. Jieyi Long ise daha önce canlı sanal gerçeklik  teknolojilerine odaklanmıştı. Theta Network’ün danışmanları arasında YouTube’un kurucularından Steve Chen bulunuyor. Ayrıca Twitch’in kurucularından Justin Kana’nın da danışman olarak görev yaptığı ifade ediliyor.

Theta Network Fiyat Performansı

THETA, tüm zamanların en yüksek seviyesini 2021 yılının Nisan ayında kaydetti. Gelmiş geçmiş en düşük seviyesini ise 2020’nin mart ayında gördü. 2022’nin sonlarına doğru yaklaşırken THETA piyasa değeri açısından en değerli kripto para birimleri arasında 48. Sırada bulunuyor. Güncel fiyat olarak ise 0,90 dolardan işlem görüyor. 2022 yılında meydana gelen büyük düşüş eğiliminden Theta Network’de olumsuz etkilendi. Ancak yine de konumunu korumayı başardı. THETA token şu anda tüm zamanların en düşük seviyesinden tam %2165.43 daha değerli bir konumda yer alıyor. Theta token’ın piyasa hakimiyeti ise %0.11 olarak kayıtlara geçmiştir. Coinin maksimum ve toplam arzı 1.000.000.000 olarak bilinmektedir.

İlginizi çekebilir: Litecoin Nedir, Ne İşe Yarar?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir