USDC İflas Mı Ediyor?

USDC İflas Mı Ediyor?
USDC İflas Mı Ediyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto para borsalarından Coinbase ve Binance USDC dönüştürme işlemlerini kapattı. Bu gelişme tartışılırken banka Pazartesi günü USDC‘de ciddi olumsuzlukların yaşanabileceğini ifade ediyor.

Circle, USDC ihraççısı olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, Silicon Valley Bank‘tan 3.3 milyar dolarlık bir varlığı çekemediğini dile getirdi. Bu açıklama, USDC’nin 0,88 dolara kadar gerilemesiyle sonuçlandı.

Daha sonra kripto para ticaret platformları Binance, Coinbase ve Robinhood tarafında, USDC dönüştürme hizmetlerinin durdurulduğu açıklandı.

Ayrıca kripto para alanındaki araştırmalarıyla tanınan WuBlockchain, önemli bir habere imza attı. Habere göre Huobi kurucusu Justin Sun’ın da takip ettiği bir Twitter kullanıcısı, skandal bir iddiayı ortaya attı

İddianın göbeğinde yer alan kullanıcı, Pazartesi günü USDC için “kan banyosu” tabiriyle bir çöküş yaşanabileceğini ileri sürdü.

Kripto Endüstrisinde USDC Konuşuluyor

Circle, Silicon Valley Bank‘tan 3.3 milyar dolarını çekemediğini itiraf ettikten sonra, kripto endüstrisinde büyük oranda hareketlilik yaşanıyor.

Dünyanın en çok kullanılan kripto para borsalarından Binance, Coinbase ve Robinhood, yaşanan son olayları gerekçe göstererek USDC dönüştürme hizmetlerini sonlandırdı.

Kripto para borsalarının bu çok konuşulan hamlesi, Circle’ın ve USDC’nin iflasın eşiğine geldiği iddialarını da güçlendirdi.

En büyük kripto borsası Binance, mevcut piyasa koşullarını dikkate aldığını ve risk protokollerine uyduğunu dile getirdi. Bunları gerekçe göstererek, USDC’nin BUSD’ye otomatik dönüşümünü geçici olarak durdurdu.

İlginizi çekebilir: Türkiye’de Bir Grup Dolandırıcı, MetaMask için SMS Atmaya Başladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir