Uzmanlar Bitcoin Madencilik Zorluğunda Artış Bekliyor

Bitcoin Madencilik Zorluğu
Bitcoin Madencilik Zorluğu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin madencileri bu hafta sonu zorlukta büyük bir artışa hazırlanıyor. Aralık ayı sonlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kar fırtınası elektrik hatlarını yok etti, sıcaklıkları tehlikeli derecede düşürdü ve arktik patlamalar, rüzgarlar ve yoğun karla birlikte birçok ölüme neden oldu.

Ülke genelinde binlerce ev ve işyeri hafta sonu kış fırtınaları nedeniyle elektriksiz kaldı. Tüm bunlar, Bitcoin madencileri üzerinde ciddi bir etki yaratarak birçoğunun kapanmasına neden oldu.

Fırtınadan sonra madencilik zorluklarının artması bekleniyor. BTC.com, Bitrawr, Luxor ve Brainins’in tahminlerine göre artış %10 civarında olabilir. Rakamlar Pazar gününe kadar değişebilir, ancak tahminler sert bir artışa işaret ediyor.

Madencilik Zorluğu Tavan Yapabilir

Fiyat teşvikleri ve ağ operatörlerinden gelen talepler nedeniyle birçok madencinin kapandığı bir kış fırtınasının ardından, Bitcoin ağ karma oranı en son güncellemede 170.60 EH/s ile haftalık en yüksek seviyesi olan 276.40 EH/s’ye ulaştı.

Düşüşün ardından 241.29 EH/s’ye geri döndü. Şimdi, bu hashrate’in çoğu, yeni dağıtılan ve daha verimli makinelerde tekrar çevrimiçi görünüyor.

Geçen hafta sektördeki yükseliş hareketine rağmen, bitcoin şu anda 20.000 doların üzerine çıkıyor ve halka açık madenci hisseleri yükseliyor. Ancak yine de zorlu ekonomik koşullarla karşı karşıya.

İlginizi çekebilir: ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, Kripto Komitesi Kurmayı Planlıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir