2022’de insanlar tarafından Google’da en çok aranan ilk 5 kripto para birimi!

2022'de En Çok Aranan 5 Kripto Para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılında Google’da en çok aranan ilk 5 kripto para birimi yapılan araştırmalarla belirlendi.

FTX, Celsius Network, Terra gibi kripto şirketlerinin ve borsalarının 2022’de çökmesine rağmen, kripto para birimlerine olan ilgi önemli ölçüde artmaya devam etti. 2022’nin en çok aranan 5 kripto para birimini sizler için bir araya getirdik.

2022’de En Çok Aranan Kripto Para Birimleri Hangileriydi?

Kripto para piyasasının toplam değeri 2022 yılında yüzde 70 azalarak 770 milyar dolara geriledi. Google Trends tarafından bu ay açıklanan verilere göre, “kripto para satın al” için yapılan Google aramaları Şubat 2020’den bu yana en düşük seviyelerine ulaştı.

Ancak Accenture Global Tüketici Ödemeleri 2022 raporu, 2022’deki çöküşün ardından kripto paralara olan ilginin azalmasına rağmen, bireysel ilginin yüksek kaldığını ortaya koydu.

DollarGeek adlı bir kişisel finans portalı, 2023 yılında en çok aranan kripto para birimlerinin neler olacağını düşündüğü konusunda bir araştırma yaptı. Bununla birlikte şirket, bireysel yatırımcılara 2024’e doğru yatırım yapabilecekleri varlıklar hakkında da bilgi verdi.

2022'de En Çok Aranan 5 Kripto Para

En Çok Arananlarda Bitcoin’in popülaritesi artmaya devam ediyor

DollarGeek’in araştırmasına göre, “Bitcoin” kelimesi Kasım 2022’de Google’da 28 milyondan fazla kez arandı.

Daha da önemlisi, uzmanlar BTC’yi diğer varlıklardan daha yüksek kaliteli bir varlık olarak değerlendirdi – bu nedenle Bitcoin’e olan ilgilerinin daha fazla olması doğaldı.

Bitcoin fiyatı son 12 ayda değerinin yüzde 65’ini kaybetti ve bazı analistler 10.000 dolara kadar düşebileceğini düşünüyor. Bununla birlikte, internet aramaları çoğu insanın BTC’yi satmak için değil satın almak için aradığını ortaya koyuyor.

Bu da çoğu insanın Bitcoin sahibi olmadığını ama olmak istediğini gösteriyor.

2022'de En Çok Aranan 5 Kripto Para

Bitcoin En Ünlü Kripto Para Birimi Olabilir, Ancak Dogecoin de Çok Geride Değil!

2022 yılında DOGE, piyasadaki Bitcoin hariç diğer tüm kripto paralardan daha fazla olmak üzere ayda ortalama 5,85 milyon kez arandı.

Shiba Inu köpek memesine dayanan bir şaka olarak ortaya çıkan bir dijital para birimi olan Dogecoin, 2013’ün sonlarında ve 2014’ün başlarında öne çıktı. O zamandan beri çoğunlukla Twitter’daki varlığıyla manşetlere çıktı; geçen ay Robinhood ticaret uygulaması tarafından listelendiğinden beri ilgi yeniden arttı.

Dogecoin’in fiyatı 2013 yılında piyasada dramatik dalgalanmalar yaşadı ve bu süre zarfında “Dogecoin” için yapılan internet aramaları da arttı.

Musk’ın Ekim ayı sonundaki son Twitter satın alımı, o zamandan beri düşüşte olan bir internet trendi olan Dogecoin’in zirvesine denk geldi.

Google Trends verilerine göre hem Dogecoin hem de Bitcoin, satış yapmak isteyen kişilerden ziyade yatırımcılar tarafından aranıyor.

2022'de En Çok Aranan 5 Kripto Para

Shiba Inu, Dogecoin’i Geride Bırakarak En Çok Aranan Üçüncü Kripto Para Oldu

Shiba Inu’nun internetteki küresel arama sayısı 2022’de 4,43 milyona ulaştı, ancak o ay DOGE’nin 729 bin aylık aramasına karşı 1,29 milyon aylık arama ile ABD’deki en büyük rakibi Dogecoin’i geride bıraktı.

2018’in sonlarında 1,8 milyar ABD dolarını aşan piyasa değeriyle öne çıkan sanal para birimi Shiba Inu, son 12 ay içinde yüzde 75 düştü ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) %20’sinden daha az bir oranda işlem görmeye devam ediyor.

Buna ek olarak, Shiba Inu için yapılan internet aramaları, Kasım 2022 itibariyle en büyük SHIB pozisyonuna sahip kripto borsası olan Crypto.com nedeniyle de büyük ilgi gördü. Piyasa, Crypto.com’un iflas edeceğinden ve bunun da arzı sınırlı token’da kalan varlıklarını satmasına ve fiyatları daha da aşağı çekmesine neden olacağından korkuyordu.

Ancak Marzsalek, Crypto.com’daki artan SHIB rezervlerinin, diğer yatırımcıların (varlıklarını satacak olan) spekülasyonlarından değil, müşteri alımlarından kaynaklandığını söyledi.

2022'de En Çok Aranan 5 Kripto Para

Ethereum Merge sayesinde ETH dördüncü sırada

Ethereum’un (ETH) fiyatı geçen yıl yüzde 67 oranında düştü ve 2022’de aylık 3,84 milyon Google araması yapıldı.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük blok zinciri olan Ethereum, iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına geçiş yaptığı için aylardır gündemde. Eylül ayında PoS’a geçiş, “Ethereum 2.0” ve “Merge” gibi ilgili terimlerle birlikte “Ethereum” anahtar kelimesine olan ilginin hızla artmasına neden oldu.

2022'de En Çok Aranan 5 Kripto Para

Cardano ilk 5 içinde yer almayı başardı

Cardano (ADA) 2022 yılında, aylık ortalama 1,47 milyon internet aramasıyla dünya çapında Google’da en çok aranan beşinci kripto para birimi oldu.

Cardano, fiyat olarak Bitcoin ve Ethereum’u geçtiği Ocak 2022’de popülerlik kazandı. Ancak, Eylül ayındaki hard fork’a verilen cansız tepkiden bu yana Cardano aramaları düştü.

2022 yılında Google’da en çok aranan bir diğer kripto para birimleri Avalanche (AVAX), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), SafeMoon ve Nexus (NXS) olmuştur.

7
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir