Bitcoin Eğitimi Veren Kurumların Sayısı Çoğalıyor

Bitcoin Eğitimi veren kurumlar
Bitcoin Eğitimi veren kurumlar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para biriminin benimsenmesi hızla artmaya devam ederken, Bitcoin (BTC) eğitimi sunan kurumların sayısı da artıyor. Kripto endüstrisi, benimseme ve kullanımda bir artış görmeye devam ediyor. Birçok ülkede, kripto para birimlerinin temelini oluşturan blockchain girişimleri büyük adımlar attı.

El Salvador kısa süre önce çocuklara bitcoin öğretmeye başladı ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük üniversitelerden biride bir adım daha ileri gitti. Lider kripto para biriminin bilinirliği tüm dünyaya yayılmaya başladı.

USA College Texas A&M, 74.000’den fazla öğrenciye Bitcoin (BTC) öğreten en yeni kurumlardan biri haline geldi. Bu gelişme kripto para meraklılarını sevindirdi.

BTC Eğitimi Veren Kurumlar Artıyor

Texas A&M Mays Business School’da doçent olan Korok Ray, mühendislik ve Mays Business School öğrencilerinin 17 Ocak’ta bahar döneminden itibaren “Bitcoin Protocol” dersini alacaklarını duyurdu.

Bitcoin programlama yerleşik Bitcoin protokolünü takip ediyor ve öğrenciler sıfırdan bir Bitcoin kitaplığı oluşturmayı öğreniyorlar. Öğrencilere Bitcoin’in ne olduğu, nasıl kullanılacağı ve genel olarak ağ yapısı hakkında eğitim verilecek.

Kripto para eğitimi sunan diğer kurumlar arasında Harvard Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Oxford Üniversitesi, Singapur Ulusal Üniversitesi, Cornell Üniversitesi ve Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir: ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, Kripto Komitesi Kurmayı Planlıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir