Bitcoin Madencilik Firması 360 Mining, 2.25 Milyon Dolar Topladı

Madencilik sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan 360 Mining, düzenlediği son finansman turunda 2.25 milyon dolar topladı.

ABD Senatörleri, Bitcoin'in Enerji Kullanımını İncelemek İçin Yasa Tasarısı Sundu
ABD Senatörleri, Bitcoin'in Enerji Kullanımını İncelemek İçin Yasa Tasarısı Sundu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

360 Mining, bir Bitcoin madencilik şirketi olarak, katıldığı fonlama turundan yaklaşık iki buçuk milyon dolarlık bir yatırım topladı. Geçen yıla kıyasla daha az kazanç sağlayan kripto madencilik sektöründe şirketlerin sayısı artıyor.

Kripto endüstrisinin benimsenmesi ve kullanımının arttığını gözlemleyen kurumsal şirketler, kripto madenciliğine yöneliyor. Bitcoin madenciliğinin, bu alana verilen önceliğin kanıtı olarak, giderek artan miktarlarda yatırımlar toplamaya devam ediyor.

Tanınmış bir madencilik firması olan Compute North, Bölüm 11 iflasıyla piyasayı salladı. Ancak bu olay, şirketleri Bitcoin madenciliğine yönelmekten caydırmadı. Kripto ayı piyasasından yararlanan madenciler, çıkardıkları Bitcoin’leri stoklamaya başladılar. En son, Bitcoin madencisi 360 Mining, iş gelişimini ilerletmek için bir finansman turuna katıldı.

Firma İş Gücünü Geliştirmeye Odaklandı

Luxor ve BT Growth Capital, 360 Mining için yeni bir fonlama turu oluşturmak üzere bir araya geldi ve bu tur aracılığıyla şirkete 2.25 milyon dolarlık destek sağlandı.

360 Mining, gelen 6 milyon dolarlık fonları kullanarak doğal gaz üretim ve madencilik kapasitesini artırmaya karar verdi. Şirketin CEO’su Chris Alfano, yeni fonlar ile birlikte doğal gaz üretiminde sekiz kat artış yaşanacağını belirtti. CEO, geçtiğimiz yıl katıldıkları başlangıç turunda topladıkları fonların üretim yaratmak için kullanılacağını söyledi. 360 Mining, bu dönemde en büyük madencilik şirketlerinin iflas ettiği durumda, kapasite artırma kararı aldı.

Madencilik sektörü 2021 yılında adeta altın çağını yaşamıştı. O dönemlerde Bitcoin 70.000 dolara kadar yaklaştı. Doğal olarak kazançlarda artış gösterdi. Fakat aynı performans maalesef 2022 senesinde gözlemlenmedi. 2022 yılı piyasa ayı sezonuna teslim oldu. Pek çok şirket iflas bayrağını çekti. Diğerleri de finansman turları düzenleyerek firmalarına fon sağlamak için kolları sıvadı. 360 Mining’de bunlardan biri olarak kayıtlara geçti.

İlginizi çekebilir: Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin Sahiplerinin Daha da Zenginleşebileceğini Söyledi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir