Bitcoin Madencilik Zorluğu Kısa Süre İçerisinde Toparlandı

Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu ABD'deki kar fırtınasıyla nedeniyle düşüş yaşamıştı, ancak toparlanma belirtileri göstermeye başladı.

Bitcoin Madencilik Zorluğu Kısa Süre İçerisinde Toparlandı
Bitcoin Madencilik Zorluğu Kısa Süre İçerisinde Toparlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu, ABD’deki kar fırtınası nedeniyle kısa sürede düşüş gösterdi ancak bu düşüşün ardından kısa bir süre içerisinde toparlanmış durumda.

Dondurucu soğukların Amerika Birleşik Devletleri’ni etkilemesi, milyonlarca insanın elektriksiz kalmasına ve en az 28 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

ABD genelinde dondurucu soğuklar, ülkenin elektrik şebekesini zorlayarak Bitcoin ağının karma hızında (madencilik zorluğu) geçici bir düşüşe neden olduktan sonra, karma oranı normal seviyelere döndü.

Bitcoin Madencilik Zorluğu Kısa Sürede Toparlandı

Bitcoin ağının hash oranı, 241,29 EH/s’ye geri dönmeden önce haftalık zirvesi olan 276,40 EH/s’den 170,60 EH/s’ye %38‘lik geçici bir düşüş yaşadı.

Raporlara göre, ülkenin hashrate’inin önemli bir bölümünü oluşturan Teksas’taki Bitcoin madencileri, vatandaşların evlerini ısıtabilmeleri için şebekeye geri güç sağlamak amacıyla gönüllü olarak operasyonlarını kısıtladı. Bu hareket, sıcaklık düşük olması nedeniyle sistem üzerindeki şebekeye istenmeyen etkileri önleyerek elektrik üretiminin düzenli hale gelmesini sağladı.

Kesintiler, Bitcoin’in genellikle saniyede 225-300 Exahash (EH/s) arasında seyrettiği hashrate’ine darbe vurmuş gibi görünüyor. 25 Aralık tarihinde bu oran 170,60 EH/s’ye düşmüştü, bu yüzden kesintilerin Bitcoin ağının hashrate’ine olan etkisi önemli bir şekilde fark edildi.

BTC madencilik zorluğunun kısa süre içerisinde toparlanması madencileri sevindirdi. Dünya genelinde yüzlerce madencilik firması bulunuyor. Bu faaliyetler hem bireysel hem de kurumsal bir şekilde yürütülüyor.

İlginizi çekebilir: FTX, Hukuk Firması Sullivan & Cromwell LLP’ye 12 Milyon Dolar Ödeme Sağladı

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir