Do Kwon, Terra’nın Çöküşünün Ardından 10 Bin Bitcoin Aklamakla Suçlanıyor

Do Kwon, Terra'nın Çöküşünün Ardından10 Bin Bitcoin Aklamakla Suçlanıyor
Do Kwon, Terra'nın Çöküşünün Ardından10 Bin Bitcoin Aklamakla Suçlanıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 senesinde yaşanan Terra krizi kripto para endüstrisini derinde etkilemişti. Terra kurucusuna dair yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Aktarılan bilgilere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Dokwon’u Terra’nın çöküşünden sonra 10.000 Bitcoin’i aklamakla suçladı.

2022 senesinde kripto para sektörünü şekillendiren olaylardan biri de TerraUSD’nin çöküşüydü. Token, dip seviyelere indi ve binlerce yatırımcıyı zarara uğrattı.

Söz konusu çöküşün ardından dünya çapında aranan Dokwon, SEC tarafından dava edildi.

Do Kwon yaklaşık 100 milyon doları aklamakla suçlanıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Terraform Labs ve Do Kwon aleyhindeki suçlamaların ardından platformdan 100 milyon dolardan fazla Bitcoin’in aklandığını söyledi.

SEC iddianamesine göre Do Kwon, Terraform Labs ve Luna Foundation Guard’dan soğuk cüzdanlara 10.000 bitcoin aktardı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu daha sonra fonların ulusal para birimine dönüştürülmek üzere bir İsveç banka hesabına aktarıldığını söyledi.

SEC, Haziran 2022’de para çekme işlemlerinin başlamasından bu yana Kwon ve şirketinin 100 milyon dolardan fazla nakit paraya erişebileceğini söyledi.

SEC, Bitcoin varlıklarını tanımlamanın yanı sıra, Kwon ve Terra’nın dolara sabitlenmiş bir stablecoin olan TerraUSD’yi yalnızca yüzeysel olarak değiştirdiğini kabul ediyor.

SEC ayrıca Terra’nın çöküşüyle ilgili birçok token’ın menkul kıymet olduğuna inanıyor. SEC’e göre bu varlıklar, Terra’nın “Ayna Protokolü” kapsamında geliştirilen UST, LUNA, wLUNA’nın yanı sıra MIR token’ları ve mAsset’leri içeriyor.

İlginizi çekebilir: FTX’in Eski Yöneticisi Nishad Singh, Suçlamaları Kabul Etmeye Hazırlanıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir