En Popüler Altın Endeksli Kripto Para Birimleri – 2023

En Popüler Altın Endeksli Kripto Para Birimleri - 2023
En Popüler Altın Endeksli Kripto Para Birimleri - 2023
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimler son senelerde popülerliğini bir hayli artırdı. Bu teknoloji harikası dijital varlıklar pek çok yatırımcı tarafından kullanılmaya başlandı. Kripto para birimlerinin altın gibi değerli varlıklarla ilişkilendirilmesi, birçok kişinin dikkatini çekti. Bu nedenle, altın endeksli kripto para birimleri, son zamanlarda yatırımcılar arasında ilgi görmeye başladı.

En popüler altın endeksli kripto para birimleri, altın fiyatlarının performansına dayalı olarak değerlendirilir. Bu dijital varlıklar, altın fiyatlarının düşmesi durumunda geriler ve altın fiyatlarının yükselmesi durumunda artar. Bu nedenle, altın endeksli kripto para birimleri, yatırımcıların portföylerine çeşitlilik katmak için kullanılır. Sizler için bu alanda faaliyet gösteren projeleri derledik.

İşte en popüler altın endeksli kripto para birimleri:

  • Tether Gold (XAUT): Tether Gold (XAUT), altının fiyatına dayalı olarak değerlendirilen ilk altın endeksli kripto para birimidir. Tether Gold, Tether şirketi tarafından yönetilmektedir ve her bir XAUT birimi, 1 troy ons altın karşılığına sahiptir.
  • PAX Gold (PAXG): PAX Gold (PAXG), Paxos şirketi tarafından yönetilmektedir ve her bir PAXG birimi, 1 troy ons altın karşılığına sahiptir. PAX Gold, ERC-20 token olarak da mevcuttur.
  • DigixDAO (DGD): DigixDAO (DGD), DigixGlobal şirketi tarafından yönetilmektedir ve her bir DGD birimi, 1 gram altın karşılığına sahiptir. DigixDAO, Ethereum blockchaininde çalışır ve DGD tokenleri, sahiplerine altın varlıklarının yönetiminde oy kullanma hakkı verir.
  • GoldCoin (GLC): GoldCoin (GLC), altın endeksli bir kripto para birimidir. GLC, altın fiyatlarına dayalı olarak değerlendirilir ve her bir GLC birimi, 1 gram altın karşılığına sahiptir.
  • AurumCoin (AU): AurumCoin (AU), altın endeksli bir kripto para birimidir. AU, altın fiyatlarına dayalı olarak değerlendirilir ve her bir AU birimi, 1 troy ons altın karşılığına sahiptir.

Bireysel ve kurumsal yatırımcılar genellikle portföylerine çeşitlilik katmak amacıyla altın endeksli kripto para birimlerini tercih ediyorlar. Fakat yatırım yapmadan önce her zaman araştırma yapmanızı öneririz. Risksiz yatırım yapmak için bu konu büyük önem arz etmektedir.

İlginizi çekebilir: Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan’den Web3 Açıklaması Geldi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir