Huobi Endişeleri Büyüyor: TRX ve USDD Listeden Çıkarılacak mı?

Huobi Endişeleri Büyüyor: TRX ve USDD Listeden Çıkarılacak mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Huobi manşetlere çıkıyor. Şirket, çalışanlarının %20’sini işten çıkaracağını duyurarak borsanın iflasın eşiğinde olup olmadığına dair yaygın spekülasyonlara yol açtı. Huobi’den bu endişeleri gideren bir açıklama gelmesine rağmen, işten çıkarmalar nedeniyle alım satım ücretlerindeki artıştan faydalanması en muhtemel iki coin olan Tron (TRX) ve USDT’deki düşüşler, hemen görünür bir neden olmaksızın daha da derinleşti.

İşten çıkarmalarla ilgili söylentilerin sabah saatlerinde yayılmasının ardından bir kaynak, borsa çalışanlarının %40’ının işten çıkarılacağı iddiasını ortaya attı. Bazıları bunun iflasın kanıtı olduğunu düşünürken, diğerleri bu korkuları ortadan kaldırmaya çalıştı.

Huobi Exchange kurucusu Justin Sun ve diğer bazı yöneticiler gün içinde toplu işten çıkarma iddialarını ele aldı. Huobi yaptığı açıklamada, çalışanların %40’ını işten çıkardığını reddetti ve %20’sinin işten çıkarılacağını söyledi. Ancak yetkililer iflas olasılığının doğru olmadığını vurguladılar.

Ancak, tüm bu kötü haberler müşterilerin borsadan kaçmasına neden oldu. Nansen Data, tek bir günde 100 milyon dolardan fazla kripto paranın taşındığını tespit etti. Yalnızca son birkaç gün içinde 130 milyon doların üzerinde varlık platformu terk etti.

Huobi’ye yöneltilen suçlamalar, Tron ekosistemindeki varlıkların değeri üzerinde olumsuz bir etki yarattı.

Tron (TRX) gün içinde %8’den fazla değer kaybetti. Ağın stablecoin’i USDD 1$’lık değerini kaybetti ve 97 cent değerinde kaldı – Huobi Token (HT), Just (JST), BitTorrent (BTT) gibi diğer varlıklarda da %5’e varan fiyat düşüşleri görüldü.

TRX Coin, USDD ve Huobi Token (HT) Risk Altında Mı?

Yaşananların ardından Tron ekosistemindeki projeler için endişeler artıyor. Uzmanlar, Huobi ile FTX benzeri bir süreç yaşanması halinde bu varlıkların ciddi değer kayıplarına uğrayabileceğini söylüyor.

FTX’in çöküşünün ardından Huobi Borsası’nın yerel kripto varlığı FTT 1 doların altına düştü. Bu olayın ardından Solana ile ilgili projelerin de ciddi değer düşüşleri yaşadığı kaydedildi.

Bu senaryoyla bağlantılı olarak, daha önce yaşananların tekrar etmesi halinde benzer durumların yaşanabileceği vurgulanıyor. Bununla birlikte, Huobi ekibi ve Justin Sun zor bir durumda olmadıklarını iddia etmeye devam etti – Sun sosyal medyadaki takipçilerine “FUD [korku, belirsizlik, şüphe] yaymayı bırakmalarını ve inşa etmeye devam etmelerini” söyledi.

2
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir