Popüler Yapay Zeka (AI) Şirketi OpenAI, Yeni Bir Ekip Oluşturuyor!

Popüler Yapay Zeka (AI) Şirketi OpenAI, Yeni Bir Ekip Oluşturuyor!
Popüler Yapay Zeka (AI) Şirketi OpenAI, Yeni Bir Ekip Oluşturuyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler yapay zeka (AI) şirketi OpenAI, 2023’ün en çok konuşulan firmalarından biri oldu. ChatGPT’nin yaratıcısından önemli bir haber geldi.

Aktarılan bilgilere göre şirket, yapay zeka sistemlerine odaklanmak için yeni bir ekip kurulduğunu duyurdu.

Önde gelen sohbet robotu ChatGPT’nin arkasındaki ekip, hiper-akıllı AI sistemlerindeki riskleri azaltmak ve yönetmek için bir ekip oluşturacağını söyledi.

Bahsi geçen duyuru 5 Temmuz’da OpenAI blogunda yapıldı. Başarılı şirket, AI sistemlerini daha akıllı bir şekilde yönetmek ve kontrol etmek için yeni bir ekip oluşturacağını söyledi.

OpenAI Yeni Ekip Kuruyor

OpenAI, yapay zekanın son on yılda çok iyi bir aşamaya geldiğini belirterek, “yapay zekanın muazzam gücü olabileceğini” belirtti.

Risklere rağmen yapay zeka devi, bu tür sistemlerin insanlığın icat ettiği en etkili teknoloji olduğuna ve birçok sorunu çözmeye yardımcı olabileceğine inandığını da sözlerine ekledi.

Süper akıllı sistemler adı altında faaliyetlerini daha da genişletmek isteyen OpenAI, birçok sektör ve kişi tarafından büyük beğeni topluyor. Tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken yapay zeka konusu OpenAI ile gelişmeye devam ediyor.

Özellikle ChatGPT artık yediden yetmişe herkes tarafından yakından tanınıyor. Başarılı sistem dünyanın dört bir yanında aktif bir şekilde kullanılıyor.

İlginizi çekebilir:  Neo (NEO), Satış Baskısıyla Karşılaşarak Yüzde 17 Değer Kaybetti

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir