Rekabet Kurumu, Elon Musk’a Ceza Kesti

Rekabet Kurumu, Elon Musk’a Ceza Kesti
Rekabet Kurumu, Elon Musk’a Ceza Kesti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rekabet kurumu Elon Musk’a Twitter’ı devralmak için gerekli onayları almadığı için geçen yıla ait Türkiye kazancının 1/1000’i kadar ceza kesti.

Son yılların en popüler milyarderi Elon Musk, rekabet otoriteleri tarafından inceleme altında. Geçen yıl Twitter’ı satın alan Musk, dünya çapında basında geniş yer buldu.

Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla kripto endüstrisinde de ciddi oranda hareketlilik yaşandı. Geçen yıl boyunca, sosyal medya üzerine inşa edilen birkaç kripto para birimi projesinde yükseliş hareketi oldu.

Başarılı iş adamı Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, kripto para piyasasını her hamlesiyle salladı ve rekabet düzenleyicilerinin radarına girdi.

Rekabet otoriteleri Elon Musk’a para cezası verdi

Rekabet otoriteleri, Elon Musk’a Twitter devralma sürecinde yönetim kurulu onayı almadığı gerekçesiyle Türkiye’deki 2022 yılı kazancının binde biri kadar para cezası verdi.

Ayrıca Rekabet kurumu, Elon Musk‘a verilen cezalara ilişkin de bir rapor yayınladı. Raporda şu ifadeler yer aldı:

Bununla birlikte, dosya konusu işlemin Rekabet Kurulunun izni olmaksızın gerçekleştirilmesi nedeniyle, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 16. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi uyarınca devralan konumundaki işlem tarafı olan Elon R. MUSK’a 2022 yılına ait Türkiye’de elde edilen gayri safi gelirinin binde biri oranında olmak üzere idari para cezası uygulanmasına gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolu açık olmak üzere OYBİRLİĞİ ile karar verilmiştir.

Milyarder Musk, son zamanlarda yapay zeka paylaşımları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Daha önce Dogecoin’i ünlü yapan milyarder şimdi de yapay zekaya dayalı bir kripto projesini harekete geçiriyor.

İlginizi çekebilir: Kripto veri platformu Santiment, 79 Milyon Dolar Değerinde Balina Hareketleri Tespit Etti

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir