Silicon Valley Bank UK’in Banka Devi HSBC’ye Satıldığı Bildirildi

Silicon Valley Bank UK'in Banka Devi HSBC'ye Satıldığı Bildirildi
Silicon Valley Bank UK'in Banka Devi HSBC'ye Satıldığı Bildirildi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finans dünyasında son günlerin en çok tartışılan konusu Silicon Valley Bank‘ın iflası oldu. Şirketin iflasının ardından sıcak bir gelişme yaşandı. Aktarılan bilgilere göre Silicon Valley Bank UK bankacılık devi HSBC’ye satıldı.

Bankalardan gelen olumsuz haberler devam ederken birçok gelişme gündeme geliyor. Silikon Vadisi Bankası’nın iflasının açıklanmasının ardından önemli gelişmeler yaşandı.

Bankacılık devi HSBC’nin Silicon Valley Bank UK’yi satın alması, Bank of England’ın 2009 tarihli Bankacılık Yasası uyarınca yapıldı.

Söz konusu anlaşma, bankacılık reformlarından yararlandı ve Silikon Vadisi Bankası müşterilerini ve vergi mükelleflerini korudu.

Silikon Vadisi Bankası ile ilgili gelişmeler devam ediyor

HSBC, dünyanın en büyük bankalarından biri olarak faaliyet gösteriyor. Başarılı kuruluş, Silicon Valley Bank UK‘yi satın almasıyla manşetlere taşındı.

İlerleme devam ederken, Birleşik Krallık Hazine Bakanı Jeremy Hunt şunları söyledi:

“HSBC, Avrupa’nın en büyük bankasıdır ve Birleşik Krallık’ın Silikon Vadisi bankalarının müşterileri, sunulan güvenlik, güç ve emniyetten emin olabilirler.”

Silikon Vadisi Bankası’nın devam eden gelişimi dünya çapında ilgi uyandırdı. Özellikle kripto para piyasasını büyük ölçüde sarsan bu son açıklamayla ilgili olarak peş peşe yeni durumlar ortaya çıkıyor.

İlginizi çekebilir: ABD’nin Cumhuriyetçi 4 Senatöründen Kripto Para Çağrısı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir