ABD’nin Cumhuriyetçi 4 Senatöründen Kripto Para Çağrısı

ABD'nin Cumhuriyetçi 4 Senatöründen Kripto Para Çağrısı
ABD'nin Cumhuriyetçi 4 Senatöründen Kripto Para Çağrısı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün en çok konuşulan konulardan biri ABD’nin cumhuriyetçi 4 senatörü oldu. Senatörlerden kripto para birimleriyle ilgili önemli bir çağrı geldi.

ABD’nin kripto para sektörü üzerindeki baskısı her geçen artıyor. Tüm bunlar olurken senatörlerden açıklama geldi.

Senatörler Kripto Paralar Üzerindeki Baskı Nedeniyle Endişeli

ABD’nin 4 cumhuriyetçi senatörü, ABD düzenleyicilerine bir mektup yazdı. Bu mektupta kripto endüstrisine hizmet veren bankalara yönelik artan bir düzenleyici baskıya değinildi. Söz konusu baskıların “tüm endüstriyi cezalandırıyor” olabileceği söylendi.

Senatörlerin gönderdiği mektupta dikkat çekici ifadeler yer alıyordu. Özellikle kripto sektörünün cesaretini kırmanın, düzenleyicilerin yetkisini aşabileceği  dile getirildi.

Söz konusu durumun “Boğulma Noktası Operasyonu”na benzediği ifade edildi. Boğulma noktası operasyonu, 2013 yılında Adalet Bakanlığı’nın yasal silah satıcılarıyla iş yapan bankaları soruşturmasını kapsıyor. Bunun yanı sıra mektupta genel hatlarıyla çeşitli endişelere yer verildi.

Bahsi geçen mektup, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Para Birimi Denetçi Vekili Michael Hsu ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi Başkanı Marty Gruenberg’e gönderildi. Mektupta şu ifadelere yer verildi:

“Bankacılık düzenleyicilerinin aşırı kapsamlı davranışlarının kaçınılmaz olarak diğer yasal sektörlere sızmasından özellikle endişe duyuyoruz. Belirli bir düzenleyicinin ideolojik bakış açısına göre herhangi bir sektör potansiyel olarak ‘gözden kaçabilir’.”

İlginizi çekebilir: Hindistan, Kara Para Aklamaya Yönelik Kripto İşlemlerini Radarına Aldı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir