Güney Dakota Valisi Kristi Noem, Kripto Yasasını Veto Etti

Güney Dakota Valisi Kristi Noem, Kripto Yasasını Veto Etti
Güney Dakota Valisi Kristi Noem, Kripto Yasasını Veto Etti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde kripto para piyasasında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Aktarılan bilgilere göre Güney Dakota valisi Kristi Noem, paranın tanımını değiştirmeyi amaçlayan yasayı veto etti.

Kripto para yasası birçok milletvekili tarafından eleştirildi. Ek olarak Güney Dakota bu yasayı onaylamadı.

Güney Dakota Hükümeti Kripto Yasasını Veto Etti

Güney Dakota Meclis Sözcüsü Hugh Bartels, konu hakkında önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklamalarda Güney Dakota valisi Kristi Noem, House Bill 1193’ü veto ettiğini söyledi

House Bill 1193, eyaletin Tekdüzen Ticaret Kanunu‘nu özellikle kripto para birimlerini ve diğer dijital varlıkları hariç tutarak değiştirmeyi öneriyor.

Vali, söz konusu kararını olası bir CBDC’yi (Merkez bankası dijital para birimi) plan dışında tutarak verdiğini söyledi. Pek çok ülke CBDC konusunda yol kat etmişken bu kararın gelmesi ise dikkat çekti.

Güney Dakota valisi Kristi Noem’e göre, tasarının kabulü Güney Dakota sakinlerini “iş açısından dezavantajlı duruma” sokacak. Ayrıca potansiyel olarak federal hükümetin dijital bir dolar çıkarma konusunda “gelecekte aşırıya kaçmasına” olanak sağlayacak.

İlginizi çekebilir: Hindistan, Kara Para Aklamaya Yönelik Kripto İşlemlerini Radarına Aldı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir