Solana (SOL), Ağ Kesintileri ve Aksaklıkları ile Boğuşuyor

Solana (SOL), Ağ Kesintileri ve Aksaklıkları ile Boğuşuyor
Solana (SOL), Ağ Kesintileri ve Aksaklıkları ile Boğuşuyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto para birimi Solana’nın (SOL) Ethereum’un (ETH) yerini alacağı düşünülüyordu. Ancak proje, ağ kesintileri nedeniyle kan kaybetmeye devam ediyor.

Birkaç yıl önce lider kripto para birimi Bitcoin, geleneksel finansal araçlarına rakip olarak ortaya çıktı. Bitcoin’in yarattığı heyecan, birçok altcoin’in piyasaya sürülmesine yol açtı.

Piyasa değeri açısından değerli kripto para birimi olan BTC’nin ardından Ethereum, Ripple ve Stellar gibi pek çok proje piyasaya sürüldü. Bahsi geçen dijital varlıklar yıllardır kripto para yatırımcılarının ilgisini çekiyor.

Büyüyen kripto para çılgınlığı, rekabetçi bir ortam yarattı. Solana, Ethereum’un ölçekleme ve hız sorunlarından kaynaklanan yeni ETH olarak piyasaya sürüldü. Ancak Solana, yıllardır ağ kesintileriyle boğuşuyor. Bu da yatırımcılar tarafından olumsuz bir şekilde karşılanıyor.

Solana tekrarlayan ağ arızalarıyla mücadele ediyor

Solana (SOL), Merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformu olarak faaliyet göstermektedir. SOL, Ethereum’un en büyük rakibi olarak gösterilirken ağ kesintileri nedeniyle büyük sıkıntılar yaşıyor.

Hafta sonu boyunca Solana, ağ etkinliğinde kesintiler ve yavaşlamalar yaşadı. Solana’nın ağ sorunları, geliştiricinin ağı dondurma kararıyla bomba etkisi yarattı.

Geliştiriciler, ortaya çıkan sorunlara odaklanarak ağı tekrar yoluna sokmaya çalıştılar. Ancak, ağı yeniden başlatmaya yönelik bu ilk girişim başarısız oldu.

Daha sonra, Solana’nın hard fork ve senkronize davranış ilkelerine odaklanan altyapısına odaklandı. Ekosistemden gelen yorumlar, Solana ağının “çatallandığını” ve yakında yeniden başlatılması gerektiğini gösteriyor.

Hafta sonuna damgasını vuran bu olaylar dizisi sonucunda, geliştiricilerin yoğun çabaları, ağın ikinci denemeden sonra aktif hale getirilmesini sağladı. 5.000’den 85 işleme düşen ağ etkinliği, başarılı bir yeniden başlatmanın ardından yeniden toparlanmaya başladı.

İlginizi çekebilir: Charles Hoskinson, Medya Kuruluşu CNN’i Satın Alacağı Yönündeki İddialara Açık Kapı Bıraktı

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir