Hazine ve Maliye Bakanlığı, Şubat ayı aylıklarını zaman kaybetmeden yatıracağını duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanlığı
Hazine ve Maliye Bakanlığı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maliye Bakanlığı, deprem bölgesindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanlarının Şubat ayı maaşlarını derhal ödeyeceğini açıkladı.

Hazine Bakanlığı, depremden etkilenen illerdeki kamu kurumlarının tüm çalışanlarına Şubat ayında ödenmesi gereken aylık ödemelerin derhal yapılacağını duyurdu.

Habere göre bakanlık 15 Şubat’ta Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kiriş, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa eyaletlerinde görev yapan yetkililere ödenmesi gereken tüm haketme bedellerini derhal ödeyeceğimi duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aylıkların Detaylarını Ele Aldı

Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin başkanlığında hazırlanan genelgenin, deprem bölgelerindeki kamu tesislerinde çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personeli de kapsadığı açıklandı.

Kahramanmaraş‘ta meydana gelen ve çevre illeri de etkisi altına alan depremin ardından depremden etkilenen illerde görev yapan memur ve kamu kurumu müteahhitleri için farklı önlemler alındı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, kanun çerçevesinde şartların süratle uygulanacağı belirtildi.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Ödenecek aylıklar yasal kesintiler yapılması koşuluyla muhasebeleştirilecektir. Banka hesaplarına gönderilecek aylıkların ilgili bankalar aracılığı ile personele zaman kaybetmeden iletilecektir. Gerçekleşen kesintiler önceki süreçte olduğu gibi yasal zamanında gönderilecektir. İller dahilindeki, bütün ilgili birimlere gerekli anonsların yapılması ve herhangi bir sorun teşkil etmeden gerekli bütün birimler tarafından tedbirlerin alınması gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Kripto Endüstrisi, Türkiye’de Meydana Gelen Büyük Deprem İçin Desteklerini İletti

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir