Kanada British Columbia Eyaleti, Kripto Madencilerini Etkileyecek Bir Karar Aldı

BC Hydro
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanada’nın British Columbia eyalet hükümeti, elektrik şebekesi yöneticilerine kripto para madencilerinden gelen yeni elektrik bağlantısı taleplerini durdurma talimatı verdi.

Kripto endüstrisinin artan popülaritesi birçok kazançlı yatırıma yol açmıştır. Bu yatırımlardan biri de kripto madenciliğidir: yatırımcılar kendi tesislerine (veya evlerine) madencilik ekipmanı kurar ve gelir elde etmekteler.

Kripto para madenciliğindeki artış nedeniyle elektrik tüketimi ve kirliliğe ilişkin endişeler arttı. Elektrik sıkıntısı ve yüksek ücretler nedeniyle bazı ülkeler kripto madenciliğini kısıtlamaya başladı.

Kripto madenciliğini kısıtlamaya yönelik son hamle, hükümete bağlı bir elektrik sağlayıcısının önümüzdeki 18 ay boyunca madencilerin tüm yeni güç taleplerini reddetmeye hazırlandığı Kanada’dan geldi.

British Columbia Hükümeti 21 Aralık’ta yaptığı duyuruda, kalkınmaya verilen aranın kendisine ve BC Hydro’ya bölgedeki vatandaşların, işletmelerin ve kripto madencilerinin ihtiyaçlarını dengeleyecek kalıcı bir çerçeve geliştirme imkanı vereceğini vurguladı.

Bakan Josie Osborne, “Kısıtlama, bölge sakinlerinin ve kuruluşların ihtiyaç duydukları temiz enerjiyi fosil yakıt tedarikçileri yerine çevre dostu işletmelerden almalarını sağlıyor” dedi.

 

“Kripto para madenciliği yerel ekonomiye çok az katkıda bulunuyor ve yüksek güçlü bilgisayar bankalarını 7/24 çalıştırmak büyük miktarda elektrik tüketiyor.”

 

 

BC Hydro şu anda yedi kripto para madenciliği operasyonuna hizmet veriyor. Bunlardan altısı sistem bağlantısının ileri aşamalarında ve toplam 273 megawatt tüketiyor – ya da yaklaşık 100.000 evin bir yılda kullandığı kadar güç!

Bununla birlikte, yeni kripto para madenciliği projelerinin BC Hydro ile birlikte çalışmasına izin verilmeyecektir. Mevcut madencilerin faaliyetlerinin de, faaliyetlerinin il için çevresel faydaları olduğunu kanıtlayamadıkları sürece durdurulması bekleniyor.

Verilen bilgilere göre, şu anda toplam 1.403 megawatt elektrik talep eden 21 kripto para madencilik projesi var – British Columbia’da yılda yaklaşık 570.000 haneye veya 2,1 milyon elektrikli araca güç sağlamak için gereken enerjiye eşdeğer.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir