Web3 girişimi Nefta, finansman turunda 5 milyon dolar topladı

Web3 girişimi Nefta
Web3 girişimi Nefta
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Web3 girişimi Nefta, finansman turunda 5 milyon dolar toplayarak 32.5 milyon dolarlık bir değere ulaştı. Söz konusu değerleme, 2022’nin Haziran ayına göre %225‘lik bir yükseliş anlamına geliyor.

Nefta, oyun ve eğlence sektörüne odaklanıyor. Girişim, kısa süre içerisinde büyük ilgi gördü ve finansman turunda 5 milyon dolar topladı. Şirket, dün yaptığı bir açıklama da Future Fund‘ın en büyük tek yatırımı gerçekleştirdiğini söyledi.

Finansman turundaki diğer yatırımcılar arasında Polygon Ventures, SevenX Ventures, Sfermion ve Picus Capital yer aldı. Şirketin CEO’su CEO’su Geeshan Willink, Nefta’nın şu anda 32,5 milyon dolar değerinde olduğunu ifade etti.

2022’de 10 Milyon Dolar Değerlemeye Sahipti

CEO, girişimin 2022‘nin haziran ayında Picus Capital’den 1 milyon dolarlık fon topladığında 10 milyon dolar değerinde olduğunu söyledi.

Willink, SevenX Ventures’ın şirkete ilk kez geçtiğimiz Ekim ayında sıcak baktığını söyledi. CEO, “Bu konuşma o kadar iyi gitti ki, tohum turumuzda takip etmemiz için bir ön koşul belgesi aldık. Bunun ardından, Play Ventures’tan ön ön koşul belgesini aldık” ifadelerini kullandı.

Willink, konuşmalarının devamında “Son 12 ayda ürünlerimize büyük talep gördük ve teklifimizi bu talebe göre ölçeklendirmeye devam edeceğiz” diye devam etti.

Nefta ekibi şu anda 8 kişiden oluşuyor. Ayrıca CEO yakın zamanda ekibi daha da fala büyütmeyi planlıyor. Şirket şu anda ş geliştirme, hesap yönetimi ve teknoloji dahil olmak üzere çeşitli işlevlerde işe alım gerçekleştiriyor.

İlginizi çekebilir: Algoritmik Stablecoin DJED Artık 31,5 Milyon ADA Tarafından Destekleniyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir