Bill Gates’in Metaverse ve Web3 Açıklamaları Şaşırttı

Bill Gates’in Metaverse ve Web3 Açıklamaları Şaşırttı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bill Gates, verdiği bir röportajda blockchain teknolojisi hakkında açıklamalarda bulundu: Web3 ve Metaverse projelerinin yeni bir devrim yaratacağına inanıp inanmadığı sorulduğunda, Microsoft’un kurucusu bunların olmayacağını belirtti.

Bill Gates, Reddit’te kendisine Web3 ve blockchain hakkında soru sorulan kullanıcıların sorularını yanıtladı. “Bu teknolojinin yeni bir devrim yaratacağını düşünmüyorum” dedi.

Yapay Zeka Alanında Bir Devdir

Ünlü teknoloji dehası, yapay zekayı şu anda geliştirilmekte olan diğer araçlardan farklı bir teknoloji türü olarak gördüğünü söyledi.

“Yeni gelişmeler arasında yapay zeka açık ara en önemlisi oldu. Web3 teknolojisinin o kadar büyük bir olay olduğunu düşünmüyorum; benzer şekilde, sanal dünyalar yaratma konusunda da bir süre daha herhangi bir atılım görmeyeceğiz.”

Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra Çin ve Avrupa da ileri teknolojiye yatırım yapıyor. Bu yatırımların büyük bir kısmı yapay zekâ ve biyolojiye odaklanıyor. Ancak bu eğilimlere rağmen, blockchain teknolojisi 2020’den bu yana en iyi finanse edilen yenilikçi sektörlerden biri haline geldi.

Kullanıcıların “NFT” (non-fungible token’ların kısaltması) adı verilen dijital varlıkları alıp satabildiği Reddit’te kripto para birimleri sık sık tartışmalara konu oluyor.

Web3 ve Metaverse Düşüşü

2021 yılında yatırım firmaları Web3 ve Metaverse ile ilgili projeler için milyarlarca dolar fon topladı. Ancak, bu şirketler özellikle blok zinciri teknolojisiyle çalışan sanal gerçeklik platformlarında atılımlar gördükçe, bu sayı 2022’de önemli ölçüde düştü. Geçmişte Bill Gates, uzaktan toplantılar gerçekleştirmenin yenilikçi bir yolu olarak sanal gerçekliği, VR gözlükleri bizzat övmüştü.

4
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir