SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Paraları Eleştirdi

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Paraları Eleştirdi
SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Paraları Eleştirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para birimlerinin bir vahşi batı olarak uygunsuz olduğunu dile getirdi. Bu açıklamalar kripto para meraklıları tarafından tepkiyle karşılandı.

Kripto para piyasalarının yükselmeye başladığı bu dönemde, kripto yatırımcıları tedirgin eden açıklamalar da meydana geldi. Özellikle kripto sektöründe kullanılan popüler isimlerin bazıları artışın sahte olduğunu ima etti.

SEC Başkanı Gensler, kripto paralar üzerinde hakimiyeti ile bilinen, ABD Ordusu ile Twitter üzerinden bir spaces düzenlemişti. Bu etkinliğin odak noktasında kripto para birimleri vardı.

SEC Başkanı, Kripto Paraları Vahşi Batı Olarak Tanımladı

SEC Başkanı Gary Gensler, ABD Ordusunun düzenlediği bir canlı sohbet odasında kripto paralarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gensler, ABD Ordusuna yatırım önerisi vermek için yayına katıldı. Bu yayının ana konusu kripto para birimleriydi.

Ordu yetkililerinden biri Gensler’e şu soruyu yöneltti:

“kripto varlıkları gibi alternatif yatırımlar arayan askerler var, bu yatırımların ne gibi riskleri var?”

SEC başkanı Gensler, eleştirileri cevaplayarak bu sorunun yanıtını vermekten çekinmedi. SEC Başkanı, kripto para piyasasının ‘vahşi batı’ niteliğinde olduğunu ve çoğu kripto para biriminin başarısız olacağını vurguladı. Ayrıca Gensler, kripto para birimlerinin son derece spekülatif ve uygunsuz olduğuna dikkat çekti.

İlginizi çekebilir: Birleşik Krallık Hazinesi, Merkez Bankası Dijital Para Birimi Hazırlığında

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir