9 Milyon FTX Müşterisinin Kimlikleri Gizli Tutulacak

9 Milyon FTX Müşterisinin Kimlikleri Gizli Tutulacak
9 Milyon FTX Müşterisinin Kimlikleri Gizli Tutulacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son kararın ardından, FTX tarafından işlem yapan müşterilerin isimlerinin en az üç ay daha gizli kalacağı, avukatların kimlik hırsızlığı ya da bireyin mülküne yasadışı zarar verme riski yaratabileceğini belirtmesinden sonra, FTX müşterilerinin sayısının dokuz milyon olduğu ortaya çıktı.

Ayrıca, mahkeme ABD İflas Kanunu çerçevesinde FTX kripto para borsasının çöküşünden etkilenenleri korumak için geniş takdir yetkisini kullanmak durumunda olduğunu savundu. Sonuç olarak, müşteri bilgileri koruma altına alındı ve mahkeme yeni bir adım atmak zorunda kaldı.

Borsanın Müşterilerinin Kimlikleri Üç Ay Daha Gizli Kalacak

FTX alacaklılarının kimlik bilgileri, 8 Ocak‘ta FTX avukatları tarafından yapılan başvuru sonrasında verilen mahkeme kararıyla üç ay daha gizli tutulacak.

Karar, kamuya açıklamanın FTX alacaklıları için riskli bir kimlik hırsızlığı veya yasadışı zarar oluşturma olasılığı taşıdığını savunuyordu.

Yargıç John Dorsey tarafından 11 Ocak’ta Delaware merkezli iflas mahkemesinde, FTX tarafından 8 Ocak’ta mahkemeden gizli müşteri bilgilerinin saklanmasını isteyen 168 sayfalık başvurunun cevabı verildi.

Yargıç Dorsey, alacaklıları riske atmaması gerektiğini vurgulayarak, artan medya baskısına rağmen bu bilgilerin ifşa edilmemesini istedi.

İlginizi çekebilir: MetaMask’ın Geliştiricisi ConsenSys, Yüzden Fazla Çalışanı İşten Çıkarıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir