MetaMask’ın Geliştiricisi ConsenSys, Yüzden Fazla Çalışanı İşten Çıkarıyor

MetaMask'ın Geliştiricisi ConsenSys, Yüzden Fazla Çalışanı İşten Çıkarıyor
MetaMask'ın Geliştiricisi ConsenSys, Yüzden Fazla Çalışanı İşten Çıkarıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto cüzdanı MetaMask’ın geliştiricisi ConsenSys, aktarılan bilgilere göre çalışanlar arasından yüzlerce kişiyi işten çıkarmaya karar verdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in iflasıyla ve mevcut ayı piyasasının da etkisiyle birlikte, kripto şirketleri önemli zorluklarla karşı karşıya kalıyor.

Özellikle bu şirketler, FTX gibi bir çöküşün etkilerine karşı korumak için mali durumlarını tekrar gözden geçirmeye başladı.

ConsenSys gibi bir şirket de bu süreçte işten çıkarma ve yeniden yapılanma hamleleriyle gündeme geldi. MetaMask geliştiricisinin, bu yeniden yapılanma sürecinin bir parçası olarak yaklaşık olarak yüzden fazla çalışanın çıkarılmasını planladığı rapor edildi.

Şirket, Yüzden Fazla Çalışanı Çıkaracak

Kripto para medya kuruluşu CoinDesk, ConsenSys hakkında yayınlanan bir bildirimde, yaklaşık 100 veya daha fazla çalışanının New York City merkezli şirketten çıkarılacağını belirtti.

Şirketin şu anda yaklaşık 900 çalışanı olduğu biliniyor. Konuyla ilgili bir kişi, kesintilerin sonuçlandırılma sürecinin devam ettiğini ve kesin sayının bu noktada meçhul olduğunu söyledi.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Salı günü personelinin yüzde 20’sini, yani yaklaşık 950 kişiyi işten çıkaracağını duyurarak, zaten kötü geçen kripto istihdamına bir yenisini daha ekledi.

CoinDesk’in tahminlerine göre, sektöre genelinde Nisan ayından bu yana yaklaşık 27.000 kişi işini kaybetti. Bunların içinde, firmaların küçülmeleri ve yeni firmaların açılıp kapanmalarını da içeren birçok faktör var. Sektördeki bu iş kaybı, şu andaki küresel pandemi nedeniyle arttı.

İlginizi çekebilir: Amerikalı Milyarder Mark Cuban, Ponzi Davasında İfade Verecek

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir