ABD Adalet Bakanlığı’nın Basın Toplantısı Tamamlandı

ABD Adalet Bakanlığı'nın Basın Toplantısı Tamamlandı
ABD Adalet Bakanlığı'nın Basın Toplantısı Tamamlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Adalet Bakanlığı, kripto para birimleri için eylem planını açıklayan basın toplantısını tamamladı. Basın toplantısı öncesinde Rus kripto para borsası Bitzrat’a el konulduğu duyurulmuştu.

Başsavcı Yardımcısı da Bitzlato’nun kurucusunun FBI tarafından tutuklandığını duyurdu. Bakanlık, Bitzrath’ın kurucusunun kara para aklamakla suçlandığını söyledi.

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Yaptırım Kararı

Görüşmede Rus bağlantılı Bitzrat’ın kurucusunun Miami’de tutuklandığı açıklandı. Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, Hong Kong merkezli platform Bitzlato’nun yetkililer tarafından kapatıldığını ve kurucusu Anatoly Legkodymov’un ABD’de tutuklandığını söyledi. Bakanlığa göre, Rusya ile bağlantılı olarak kara para aklama gerçekleştirildi.

Hazine Bakanlığı’nın Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), şirketleri küresel finansal sistemden ayıran en ciddi sorunlardan biri olan birincil kara para aklama kaygısı etiketiyle şirkete resmi olarak yaptırım uyguladı. Maliye Bakan Yardımcısı Wally Adiemo, bu etiketin borsayı “uluslararası parya” ilan ettiğini söyledi.

Yetkililer, Çin’de yaşayan bir Rus vatandaşı olan Bitzrat yöneticisi Reg Kodimov’u tutukladı. FinCEN, Rus hükümetiyle bağlantılı olanlar da dahil olmak üzere Rus fidye yazılımı saldırganlarının yasa dışı ticaretini gerçekleştirmede kilit bir rol oynadığını açıkladı.

İlginizi çekebilir: Sushi, 2023 Senesinde Kullanıcı Deneyimine Odaklanmayı Planlıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir