Animoca Brands 3,4 Milyar Dolarlık Varlık Açıkladı

Animoca Brands 3,4 Milyar Dolarlık Varlık Açıkladı
Animoca Brands 3,4 Milyar Dolarlık Varlık Açıkladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hong Kong merkezli bir oyun yazılımı şirketi Animoca Brands, yaklaşık 3,4 milyar dolarlık bir net servet açıkladı ve değerlemesinin düştüğüne dair son raporlara rağmen şirketin mali açıdan güçlü kaldığını iddia etti.

Blockchain oyunlarına ve NFT’lere odaklanan başarılı şirket, 30 Nisan 2023 tarihi itibarıyla denetlenmemiş temel finansal durumunu gösteren bir ara dönem finansal rapor yayınladı.

Söz konusu rapor, şirketin Sandbox rezervleri de dahil olmak üzere 194 milyon dolar nakit ve 566 milyon dolar likit dijital varlığa sahip olduğunu vurguladı.

Rapora göre Animoca Brands, çoğunluğa sahip diğer Web3 iştirakleri için 2,7 milyar dolar değerinde bilanço dışı token tutuyor.

Şirket, daha fazla finansal rapor yayınlamayı vaat ediyor

Animoca Brands, denetlenmiş mali raporundan başlayarak 2020 için ek mali raporların yayınlandığını duyurdu. Şirket ayrıca 2022 ve 2023’ün ilk çeyreği için finansal ve ticari olayları yayınlama sözü verdi.

24 Mart’ta, isimsiz kaynaklara atıfta bulunan bir Reuters haberi, şirketin metaverse fon hedefini 800 milyon dolara düşürdüğünü ve değerini 6 milyar dolardan 2 milyar dolara düşürdüğünü bildirdi.

25 Mart tarihli açıklamada Animoca Brands, iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Şirketin kurucu ortağı Yat Siu, kaynakların isimsiz olması nedeniyle niyetleri doğrulamanın zor olduğunu vurguladı.

İlginizi çekebilir: ABD Başkanı Joe Biden, Kripto Vergi Boşluklarını Sona Erdirme Çağrısında Bulundu

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir