Avrupa Birliği Parlamentosu, Kripto Yasa Tasarısı Olan MiCA’yı Onayladı

Avrupa Birliği Parlamentosu, Kripto Yasa Tasarısı Olan MiCA’yı Onayladı
Avrupa Birliği Parlamentosu, Kripto Yasa Tasarısı Olan MiCA’yı Onayladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 Nisan kripto para piyasası için son derece hareketli bir gün oldu. Aktarılan bilgilere göre Avrupa Birliği parlamentosu kripto para tasarısı MiCA’yı onayladı. Ayrıca MiCA’nın kabulüne ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Avrupa Birliği parlamentosu nihayet kripto endüstrisi için uzun zamandır beklenen bir duyuru yayınladı. MiCa kriptografi yasa tasarısını onaylayan AB parlamentosu, Mayıs ayında Avrupa Konseyi’nden de onay alması gerektiğini söyledi.

Yaklaşan düzenlemede yatırımcıları korumak ve piyasa bütünlüğünü ön planda tutmak isteyen AB Parlamentosu, sektör ilgisiyle uzun süredir beklenen açıklamayı tamamladı.

Dünyanın ilk ayrıntılı kural listesini içeren Kripto Piyasası Yönetmeliği (MiCA), yatırımcı koruması ve piyasa bütünlüğüne odaklanarak Avrupa Parlamentosu tarafından kabul edildi. Yapılan anketlerde MiCA lehine 517 oy kullanıldı.

Avrupa Parlamentosu MiCA’yı açıklıyor

İlk kripto düzenleyici kurallar Avrupa Birliği’nde belirlendi. Kongrede 517 oyla MiCA önümüzdeki iki yıl içinde yürürlüğe girecek.

Geçen yaz ön onayı alınan MiCA, üç yıldır geliştiriliyor. Bu arada eleştiriler devam ediyor. Eleştirmenler genellikle yasaların yürürlüğe girmeden önce geçerliliğini yitirdiğinden şikayet ediyorlar.

Ayrıca eleştirmenler, yasanın son çöküşü önleyecek etkili hükümler içermediğini savunuyor. Buna örnek olarak aslında MiCA kapsamı dışında kalan kripto krediler ve DeFi verilebilir.

Bu olaylar zinciri, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde dahil olmak üzere birçok kilit figürün MiCA2 beklentilerinin de önünü açıyor.

İlginizi çekebilir: Avustralya’daki Kripto Dolandırıcılığı Yüzde 162 Oranında Arttı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir