Babel Finance, Alacaklılarına Ödeme Yapmayı Planlıyor

Babel Finance, Alacaklılarına Ödeme Yapmayı Planlıyor
Babel Finance, Alacaklılarına Ödeme Yapmayı Planlıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Babel Finance, 766 milyon dolar kaybettikten sonra alacaklılara ödeme yapmayı planlıyor. Bu zararı karşılamak için Babel Recovery Coins projesine güveniyor.

Geçen yıl, Babel Finance alışılmadık bir likidite sıkıntısı nedeniyle para çekme işlemlerini askıya aldı. Bu likidite krizinin nedeninin, Babel’in müşteri fonlarıyla kaldıraçlı işlemler yapması ve bu işlemlerden zarar etmesi olduğu ileri sürüldü.

Yaklaşık 766 milyon dolar zarar eden kuruluş, işlemleri durdurulan müşterilerine ödeme yapmanın yollarını arıyor.

Babel Finance bu doğrultuda yeni projeler oluşturmaya odaklandı.

Babel Finance toparlanmak için çok çalışıyor

Geçen yılın en gözde kripto para projelerinden biri olan Babel Finance, alacaklılarına ödeme yapmak için yeni bir proje oluşturmak istiyor.

Şirket, geçen yılki Terra Krizinde yaklaşık 766 milyon dolar kaybetti. Kripto para girişimi, bu kayıpları karşılamak ve müşterileri tazmin etmek için “Babel Recovery Coins” adlı bir projeye odaklandı.

Aktarılan bilgilere göre Babel Finance’in kurucu ortağı Yang Zhou, Singapur Yüksek Mahkemesi’nde bir moratoryum başvurusunda bulunmayı planlıyor. Zhou bu şekilde alacaklılarından altı aya kadar bir süre daha talep ediyor.

Kripto para girişimi, Babel Recovery Coins adlı yeni bir DeFi projesi oluşturdu ve bu projenin gelirlerini alacaklılara ödemeyi planlıyor.

Ek olarak, Wang’ın ticari faaliyetleri sonucunda şirket ve müşterilerinin sahip olduğu 524 milyon dolar değerindeki Bitcoin, Ethereum ve diğer tokenlerin kaybolduğu tahmin ediliyor. Ayrıca Babel’in kaldıraçlı ticareti sonucunda 224 milyon $’ın kaybolduğu ifade edildi.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Borsası ByBit, Dolar Mevduatını Dondurduğunu Açıkladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir