BAE Dış Ticaret Bakanı Thani Al-Zeyoudi, Kripto Para Konusunda İyimser

BAE Dış Ticaret Bakanı Thani Al-Zeyoudi, Kripto Para Konusunda İyimser
BAE Dış Ticaret Bakanı Thani Al-Zeyoudi, Kripto Para Konusunda İyimser
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dış Ticaret Bakanı Thani Al Zeyudi, kripto para birimlerinin BAE’nin küresel ticaretinde kilit rol oynayacağını söyledi.

Kripto para birimlerinin yükselen değeri ve benimsenme oranı birçok ülkede kaydedildi. Dünya çapında popülaritesi artan kripto para birimleri de ülkeleri CBDC’leri ve stablecoin’leri desteklemeye teşvik ediyor.

2023 Davos konferansına katılan BAE Ticaret Bakanı Thani Al Zeyudi, ülkenin dış ticareti ve dış politikası hakkında bir açıklama yaptı. Al-Zeyoudi, kripto para birimlerinin BAE için potansiyeli olduğunu açıkladı. BAE Devlet Bakanı, kripto para birimlerinin önemli bir rol oynadığını ifade etti.

İleriye bakıldığında, BAE Ticaret Bakanı Thani Al Zeyudi, kripto para birimlerinin ülkenin ticaret akışlarına önemli ölçüde katkıda bulunacağını söyledi.

Al-Zeyoudi, BAE’nin bir kripto para birimi düzenleme rejimi üzerinde çalıştığını ve ülkeyi kripto dostu bir politika merkezi haline getirmeyi hedeflediğini açıkladı.

BAE Devlet Bakanı: ”Kripto Para Birimleri Kilit Rol Oynuyor”

Bakan konuyla ilgili dikkat çekici bir açıklama yaparak, “İhtiyacımız olan uygun hükümet ve hukuk sistemini oluşturmak için birlikte çalışmak üzere birkaç şirketi ülkeye çekmeye başladık” dedi.

Al-Zeyoudi ayrıca kripto para birimi endüstrisindeki kötü oyuncular hakkında şunları söyledi:

“Onları her yerde göreceksiniz. Bahamalar’da göreceksiniz, New York’ta göreceksiniz, Londra’da göreceksiniz ve hükümetler olarak yapmamız gereken şey, sektörle de birlikte çalışarak birileri yanlış bir şey yaptığında bir yerden diğerine geçememesini sağlamaktır”

İlginizi çekebilir: DappRadar Verilerine Göre NFT Satışları 2022 Senesinde 101 Milyonu Aştı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir