Binance CEO’su Changpeng Zhao, Borsa İle İlgili Soruları Yanıtladı

Changpeng Zhao, borsanın son günlerde yaşadığı para çekme aksaklıklarıyla ilgili sorulara cevap verdi. İşte tüm detaylar...

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Borsa İle İlgili Soruları Yanıtladı
Binance CEO'su Changpeng Zhao, Borsa İle İlgili Soruları Yanıtladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO’su Changpeng Zhao, son günlerin tartışmalı isimlerinden biri haline geldi. CZ, borsanın son birkaç gün içinde yaşadığı para çekme sorunlarıyla ilgili soruları yanıtladı. CNBC muhabirlerinin sorularını yanıtlayan CZ, şirketin ödeme özelliklerine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Changpeng Zhao, Aksaklıklarla İlgili Açıklama Yaptı

Binance, platformunun yetersiz USDC rezervlerine sahip olması sebebiyle, bu haftanın başında stablecoin’in çekilmesi işlemlerini geçici olarak durdurdu. CZ, sorunu, New York merkezli bir bankayla Paxos’un BUSD varlıklarını USDC’ye swap’lemek için kullandığı olarak açıkladı.

“Dönüştürecek varlıklarımız var. Marj yok, kaldıraç yok, sadece bankaların açılmasına ihtiyacımız vardı. Bankalar kapalıyken para çekmeye çalıştığınızda bu bir işe yaramıyor”

Binance CEO CZ, açıklamasında, şirketin kimseyle bir borçlanma işlemi olmadığını, risk sermayesi yatırımlarının yokluğunu ve kredi alıp almadıklarını belirtti.

“Nakit varlıklarımızı çok basit bir biçimde yönetiyoruz”

CZ, kripto sektörünün çoğu geleneksel şirketlerden daha şeffaf olması noktasında vurgu yaptı. Deneyimli yönetici, blockchain teknolojisi sayesinde herkesin yatırım yapabilmesi için finansal kaynakların mevcut olduğunu ifade etti ve bu durumun daha fazla demokratik bir çevrimiçi deneyim olacağını öngördü.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun cevapladığı soruya göre, geçtiğimiz yıl FTX çıkışından elde edilen 2,1 milyar doları geri ödeyebilecekleri konusunda şirketin mali durumunun güçlü olduğunu ifade etti. Bu konuda avukatlara bırakılıp halledilmesi gerektiğini belirtti.

İlginizi çekebilir: Beyaz Saray, FTC CEO’sunun Bağışıyla İlgili Sessizliğini Koruyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir