Birleşik Krallık’tan Kripto Yatırımcılarına Vergi Müjdesi

Aktarılan bilgilere göre Birleşik Krallık, kripto ticaretinde yerel komisyoncuları kullanan yabancılar için kripto vergi indirimi uygulayacak.

Birleşik Krallık’tan Kripto Yatırımcılarına Vergi Müjdesi
Birleşik Krallık’tan Kripto Yatırımcılarına Vergi Müjdesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Krallık, yabancıların kripto piyasalarında kullandıkları yerel komisyonculara vergi indirimleri uygulayacak. Aralık ayında açıklanan bu muafiyet, Başbakan Rishi Sunak’ın Birleşik Krallık’ı kripto merkezine dönüştürme planının bir parçası olarak nitelendiriliyor.

Birleşik Krallık, Vergi İndirimi Uygulayacak

1 Ocak 2023 Pazar gününden itibaren Birleşik Krallık, yerel yatırım yöneticileri veya komisyoncular aracılığıyla kripto satın alan yabancı yatırımcılar için vergi muafiyeti uyguluyor.

Hükümetin vergi kolu HM Revenue and Customs, kripto medya kuruluşu CoinDesk’e bir elektronik postayla gönderdiği bir mesajda, “Bu muafiyet, uluslararası yatırımcıların İngiltere’ye çekilmesinde önemli bir etken olduğu anlamına gelir; bu da şu demek oluyor ki, yabancı yatırımcılar sadece İngiltere merkezli bir yatırım yöneticisi atayarak İngiltere vergisine tabi olmayacaklardır” dedi.

Elektronik postada ek olarak olarak şu ifadelere yer verildi:

“Birleşik Krallık’ın bir yatırım yönetimi merkezi olarak konumunu geliştirmek için, bu muafiyet kripto varlıklarını da kapsayacak şekilde genişletildi, böylece bunları içeren fonlar Birleşik Krallık yöneticilerini atamaktan vazgeçmeyecek.”

Parlamento, Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısının yasalaşması halinde, yerel mali düzenleyicilere kripto üzerinde daha fazla yetki vermeyi amaçlamaktadır. Birleşik Krallık Hazinesi de önümüzdeki haftalarda kripto sektörünün nasıl düzenlenebileceği konusunda bir istişare başlatmayı planlamaktadır.

Bu istişare, kripto üzerinde yetkili denetimin sağlanması, yatırım kuruluşlarının kripto üzerinde hisse senedi alım satımını sağlaması ve piyasaların güvenliğini korumak için önlemlerin alınmasını öngörmektedir.

İlginizi çekebilir: İtalya Parlamentosu, Kripto Para Vergi Düzenlemesini Onayladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir