Dijital sanatçı Murat Pak, Vitalik Buterin’in Deprem Bağışını İade Etti

Dijital sanatçı Murat Pak, Vitalik Buterin’in Deprem Bağışını İade Etti
Dijital sanatçı Murat Pak, Vitalik Buterin’in Deprem Bağışını İade Etti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital sanatçı Murat Pak, deprem bağışı adına Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in gönderdiği 1 ETH’yi iade etti.

Kahramanmaraş merkezli büyük depremler çevre illerde de hissedildi. 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki ayrı deprem meydana geldi.

Yüzyılın en büyük sismik felaketleri olarak nitelendirilen bu depremler, ülke genelinde milyonlarca insanı doğrudan ve dolaylı olarak etkiledi. Afet bölgesine yardımlar tüm hızıyla devam ediyor.

Bu işlemler sırasında Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Pal Association’ın kripto bağış cüzdanına 1 ETH (yaklaşık 1,5 bin dolar) gönderdi. Anlamı tartışılırken Murat Pak, Buterin’in Dude’a gönderdiği 1 ETH’yi iade etti.

Murat Pak Vitalik Buterin’e bağışı iade etti

Aktarılan bilgilere göre dijital sanatçı Murat Pak, bağışını Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’e iade etti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından dünya çapında büyük çaplı yardım çalışmaları başlatıldı. Afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve acılarının hafifletilmesi için ulusal ve uluslararası seferberlik çalışmaları sürüyor.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den depremin 5. gününde bir hamle geldi. Buterin, Pal Association kripto cüzdanına yaklaşık 15.000 $ değerinde 1 ETH gönderdi.

Bu durum sosyal medyada tartışmalara yol açtı. Birçok kullanıcı işlemin doğrulama veya test amaçlı yapıldığını iddia ederken, bazıları Buterin’in kendisiyle dalga geçtiğini ileri sürdü.

Pek çok iş adamı milyonlarca dolar yardım gönderirken Buterin gibi milyarder bir ismin 1 ETH göndermesine tepkiler gecikmedi.

Kısa süre sonra dijital sanatçı Pak, Buterin tarafından gönderilen 1 ETH’yi iade etti. Pak, hareketi sosyal medyadan duyurdu. Buterin, sosyal medya da sayısız tepkiyle karşı karşıya kaldı.

Ayrıca Etheruem kurucusundan konuya dair herhangi bir açıklama gelmedi. Ünlü geliştirici şuan sessizliğini koruyor.

İlginizi çekebilir: Ahbap platformuna yapılan kripto yardımları 3 milyon doları geçti

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir