Ethereum (ETH) Rallisi İçin Deneyimli Analistler Hedef Gösterdi

Ethereum (ETH) Rallisi İçin Deneyimli Analistler Hedef Gösterdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETC)’nin kripto para piyasasındaki lider konumu, artan yatırımcı güveniyle güçlendi. Ethereum’un değeri son 24 saat içinde %8’in üzerinde artış göstererek yatırımcıların hem para birimi hem de teknolojisi konusunda yükselişe geçtiğini gösterdi.

Ocak ayından bu yana Ethereum’un fiyatı keskin bir şekilde yükseldi. ETH/USD grafiği alıcıların kontrolü elinde tuttuğunu gösteriyor. Dahası, Ethereum’un fiyatı 21 haftalık üstel hareketli ortalamasının (EMA) üzerine çıktı. ETH fiyatı 200 günlük basit hareketli ortalamanın üzerine çıkarak bir trend değişikliği sinyali verdi. Altcoin’in bu seviyeyi en son aşması Nisan 2022’de gerçekleşmişti.

Zincir üstü tarafta da destekleyici veriler görüldü: 100 ila 10.000 ETH tutan yatırımcı sayısı artmaya devam ediyor. Güçlü bir birikime işaret eden bu durum Santiment tarafından da teyit edildi. Elinde 100 ila 10.000 ETH tutan Ethereum kullanıcılarının sayısı Kasım 2022’den bu yana üç kattan fazla arttı.

Temel açıdan bakıldığında, ETH geliştiricileri olumlu bir fiyat hareketini destekleyen adımlar atmıştır. Bunun nedeni, stake edilmiş ETH’nin Mart ayından itibaren çekilebilir hale gelecek olması ve bunun Şangay yükseltmesinde yapılan testlerle vurgulanmış olmasıdır.

IntoTheBlock’un araştırma müdürü Lucas Outumuro, ETH staking’inin artık “daha cazip” hale geleceğini söyledi. Ayrıca, elindeki stake varlıklarını hala satabileceğini de belirtti. Ancak analist Yashu Gola, genel olumlu görünüm ve teknik analize dayanarak ETH’nin 2 bin dolara doğru ilerleyebileceğine işaret etti.

Ethereum (ETH)’a Gola’dan Gelen Yorum Dikkat Çekici

Kripto para analisti Gola, ETH’nin simetrik üçgen formasyonunu kırması gerektiğine dikkat çekti. Deneyimli analist, bu formasyonun üst direnç çizgisinin azalan bir trend çizgisiyle kesiştiğini ve potansiyel olarak Ethereum’un fiyatı için daha fazla kayıp sinyali verdiğini belirtti. 3 günlük grafiğe bakan Yashu Gola, Ethereum‘un fiyatının yakında 2.000 dolar civarındaki direnci test edebileceğini belirtti:

Bu direnç çizgisinin kesişme noktasının üzerinde belirleyici bir kapanış, Ethereum’un değerinde mevcut fiyat seviyelerine kıyasla yaklaşık %35’lik bir artışa işaret edecektir. Bu seviye, daha önce Mayıs ve Ağustos 2018’de ETH için bir gerilim noktası olan 1.880 doları işaret ediyor.

Bir sonraki direnç hedefi olan 2.000$’a ulaşıldıktan sonra, kesişme noktasından geri çekilme ETH’nin 1.200$ civarındaki düşük trend çizgisine doğru hareketini gösterecektir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir