Euler Finance’a Saldıran Hacker, 3 Bin Ethereum’u İade Etti

Euler Finance'a Saldıran Hacker, 3 Bin Ethereum'u İade Etti
Euler Finance'a Saldıran Hacker, 3 Bin Ethereum'u İade Etti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilgisayar korsanları Euler Finance‘ten 197 milyon dolar çalmıştı. Bu olay kripto camiasında geniş yankı uyandırdı. Aktarılan son bilgilere göre siber saldırganlar 3.000 Ethereum’u (ETH) DeFi projelerine iade etti.

Euler Finance, Ethereum tabanlı bir DeFi protokolü olarak faaliyet gösteriyor. Proje, 197 milyon dolarlık bir hack ile adeta tarih yazdı.

Bahsi geçen olay, DeFi endüstrisinin en büyük hack’i olarak adlandırıldı. Yapılan araştırmalara göre anonim kişiler platformdaki varlıkları çalmak için bir kredi saldırısı kullandı.

Yaşanan saldırının ardından Platformdaki güvenlik açıkları ve çalınan varlıkların akıbeti tartışılmaya başlandı.

Süreç devam ederken Euler hackerlarından yeni bir hamle geldi. Bilgisayar korsanları, projeye yaklaşık 5.4 milyon dolar olan 3.000 ETH’yi geri verdi.

Euler Finance hacker’ı 3.000 ETH’yi iade etti

Bilgisayar korsanları, Euler Finance saldırısı ile tarihin en büyük DeFi hack’ine imza attı. Ancak saldırganlar, çalınan Ethereum’u (ETH) iade etti.

Euler Finance’ten 197 milyon dolar çalan bilgisayar korsanlarının şu ana kadar 3.000 ETH’yi iade ettiği ortaya çıktı. Bilgisayar korsanlarının bunu neden yaptıkları ise henüz belli değil. Ayrıca çalınan tüm varlıkları iade edip etmeyeceklerine dair net bir bilgi yok.

Söz konusu iade, Euler Finance korsanının cüzdan adresinden Euler Finance distribütör adresine geri gönderildi. Blockchain araştırmalarıyla tanınan PeckShield, para transferleri için kullanılan üç işlem belirledi. Her işlem 1.000 ETH içeriyordu.

İlginizi çekebilir: Borç Verme Platformu Euler Finance, Denetimlere Rağmen Olumsuz İlerliyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir