FTX, Dört Temel Birimi Satmak İçin Mahkemeden Onay Aldı

FTX, Dört Temel Birimi Satmak İçin Mahkemeden Onay Aldı
FTX, Dört Temel Birimi Satmak İçin Mahkemeden Onay Aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX, LedgerX’in türev ürünleri ve hisse senedi takas platformu Embed ile birlikte dört temel birimini satmak için mahkemeden onay almayı başardı. FTX geçen ay, LedgerX, Embed, FTX Japonya ve FTX Avrupa işletmelerinin satılmasını planlamıştı.

Mevcut dosyalara göre, yaklaşık 50 taraftan biri Embed ile ilgileniyor, 56 taraftan biri LedgerX ile, 41 taraftan biri FTX Japonya ve 40 taraftan da FTX Avrupa ile ilgileniyordu. Ancak, bu ayın başlarında ABD’den bir yetkili, FTX’in satma planlarının yan birimleri için itirazda bulundu. Sonuç olarak, zorlu hale gelen bu süreç için iflas hakiminden son karar geldi.

Eski Borsanın Yan Kuruluş Satışına Mahkemeden Onay Geldi

Delaware İflas Mahkemesi Yargıcı John Dorsey tarafından denetlenen Borsanın tasfiyesi için Çarşamba günü yapılan bir duruşmada verilen kararla, FTX’in varlık satışı onaylandı.

Satış ilanları yaklaşık üç günlük bir süre içerisinde yayınlanacak ve ilgi beyanları Embed için 18 Ocak, FTX Avrupa ve Japonya için 1 Şubat tarihlerinde alınacak.

Artık yeniden yapılandırma uzmanı John Ray tarafından yönetilen mülk, firmanın daha güçlü ve daha kırılgan bölümlerini hızla satarak alacaklıları için değer yaratmayı umuyor. ABD’de iflas başvurusunda bulunan kripto para borsası FTX, en büyük 50 alacaklısına yaklaşık 3,1 milyar dolar borçlu.

İlginizi çekebilir: Ünlü Bitcoin Eleştirmeni Yine Tepki Gösterdi: Satma Zamanı Geldi Çattı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir