FTX Kurucularının Robinhood Hisselerine El Konuldu

FTX Kurucularının Robinhood Hisselerine El Konuldu
FTX Kurucularının Robinhood Hisselerine El Konuldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para alanında flaş bir gelişme daha yaşandı. Aktarılan bilgilere göre ABD Adalet Bakanlığı, FTX’in kurucu ortakları Sam Bankman-Fried ve Gary Wang’ın sahip olduğu 456 milyon dolarlık Robinhood hissesine el koydu.

6 Ocak tarihli bir mahkeme dosyasına göre, FTX’e bağlı Robinhood hisselerine el konulduğunu duyurdu. Adalet Bakanlığı’ndan bir avukat, milyonlarca dolarlık hisselerin kara para aklama veya dolandırıcılık ihlallerine karışmış olma riskine karşı el konulduğunu söyledi.

Bunun üzerine, Robinhood’un sahibi Sam Bankman-Fried, el konulan hisselerinin ele geçirilmesini engellemek için mahkemeye bir dava açtı.

FTX’in itibarını yitiren eski CEO’su, 50 milyondan fazla Robinhood hissesine sahip olan Emergent Fidelity Technologies’in %90’ına sahip.

Kasım ayında iflas etmesinin ardından FTX, SBF’in istifa ettiğini duyurmuştu. Bahamalar’da tutuklanan SBF, geçtiğimiz haftalar içinde ABD’ye iade edildi ve ödenen kefalet ücreti ile serbest bırakıldı. Dava sonuçlanana kadar SBF, mahkeme kararına göre ev hapsinde tutulacak.

FTX kripto para borsası dünya genelinde en büyük 2. borsa olarak nitelendiriliyordu. Fakat hiç beklenmedik bir anda iflas bayrağını çekti.

Bu gelişmenin ardından piyasalarda derin bir çöküş yaşandı. Ek olarak sayısız yatırımcı mağduriyetlerini dile getirdi. FTX iflasının ardından eski CEO’suna dair iddialar ardı ardına geldi.

Eski CEO SBF, adeta mahkeme dosyalarıyla mücadele ediyor. Eski yönetici hakkındaki diğer iddiaları ve kararları ise yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir: CME Group, Piyasaya Yeni 3 Altcoin Sunacak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir