Hong Kong’da Stablecoin’in Piyasaya Sürülmesi İçin İstişareler Yapılıyor

Hong Kong'da Stablecoin'in Piyasaya Sürülmesi İçin İstişareler Yapılıyor
Hong Kong'da Stablecoin'in Piyasaya Sürülmesi İçin İstişareler Yapılıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hong Kong’dan kripto para endüstrisine yönelik önemli adımlar gelmeye başladı. Aktarılan bilgilere göre Hong Kong Finansal Hizmetler ve Hazine Genel Müdürü Chen Haolian, şu anda bir stablecoin başlatmak için görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Herkesin bildiği üzere dijital varlıklar şu sıralar oldukça zorlu bir dönemden geçiyor. Bu esnada Asya’dan önemli bir kripto para hareketi geldi.

Birçok analiste göre kripto para birimlerinin ABD’den Asya’ya kayması başladı. Özellikle Hong Kong, kripto para birimlerine yaklaşımıyla dalgalanmalara neden oluyor.

Hong Kong Finansal Hizmetler ve Hazine Departmanı genel müdür yardımcısı Chen Haolian, önümüzdeki yılın sonuna kadar kripto para birimlerini düzenlemeye başlamayı planladığını söyledi. Yetkili isim ek olarak stablecoinler hakkında görüşmeler yapıldığını da kaydetti.

Hong Kong, Web3 ve dijital mülkiyet girişimlerini destekliyor

Hong Kong, kripto para birimlerinin Asya’ya kaymasında önemli bir faktör olmuştur. Ayrıca düzenleme ve stablecoin araştırmaları için büyük ilgi odağı haline geldi.

Hong Kong Mali Hizmetler ve Hazine Departmanı müdür yardımcısı Chen Haolian, şehir devletinin çabaları hakkında bir açıklama yaptı.

SAR’ın kripto para birimi başlangıcıyla ilgili olarak Haorian, Web3’ü geliştirmeye odaklandığını açıkladı. Haorian, Hong Kong merkezli bir stablecoin başlatmak ve geliştirmek için görüşmelerin şu anda sürdüğünü dile getirdi.

Yönetici ayrıca, dijital varlıklarla ilgili düzenlemelerin gelecek yılın sonuna kadar getirileceğini söyledi. Haorian’ın açıklamalarından Hong Kong’un dijital dönüşüm konusunda net bir duruş sergilediği görülüyor.

İlginizi çekebilir: Kriptoda Temel Analiz Nedir?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir