Kripto Bankası Anchorage Digital, Personel Çıkarma Kararı Aldı

Kripto Bankası Anchorage Digital, Personel Çıkarma Kararı Aldı
Kripto Bankası Anchorage Digital, Personel Çıkarma Kararı Aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerde kripto para hizmetleri veren bankacılık kuruluşlarından peş peşe can sıkıcı haberler gelmeye başladı. Bu alanda son gelişme Anchorage Digital’den geldi.

Aktarılan bilgilere göre popüler kripto bankası çalışanlarını işten çıkarma kararı aldı. Kripto para yatırımcıları “kripto para bankalarının” iflas etmek üzere olduğuna dair haberlerle sarsılmaya başladı.

Bankacılık sektörünün zor günler yaşadığı artık herkes tarafından biliniyor. Küresel çapta en büyük bankalardan biri olan Silicon Valley Bank‘ın iflası komployu ciddi hale getiriyor.

Dolayısıyla kripto para hizmetleri sunan bankalara duyulan ilgi ve güvende ciddi bir azalma yaşandı. Bu tür gelişmeler Anchorage Digital’de işten çıkarmalara” yol açmış gibi görünüyor.

Anchorage Digital önemli bir makale yayınladı. Bu makalenin yanı sıra iş gücünün %20’sini işten çıkaracağını söyledi.

Anchorage Digital iş gücünü azaltıyor

Anchorage, dün önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklamada “işten çıkarmaların kaynaklara daha fazla odaklanmak için olduğunu” ifade etti.

Yeni bir düzen için adım atacağı açıklanan bankacılık şirketi, düzenleyicilerden gelen belirsizliği gerekçe göstererek çalışanlarının %20‘sini işten çıkardı.

Bu oran yaklaşık 75 çalışana denk geliyor. Yetkililer, şirketin istikrarlı ve emin adımlarla ilerleyeceğini sözlerine ekledi.

Bankacılık sektörü için olumsuz haberler henüz bitmedi. Ayrıca birçok bankanın kendi verilerine göre “başarısızlık riski” altında olduğu görülüyor.

İlginizi çekebilir: 51 Attack Nedir? 1 Dakikada Öğren

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir