Kripto Para Şirketleri İş Güçlerinde Azalmaya Gidiyor

Kripto Para Şirketleri İş Güçlerinde Azalmaya Gidiyor
Kripto Para Şirketleri İş Güçlerinde Azalmaya Gidiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektörü, ayı sezonunun etkisiyle zor bir dönemden geçerken, şirketler de iş güçlerinde azalmaya gitmek zorunda kalıyor. Kucoin adlı kripto para borsası da bu durumdan etkilenen şirketlerden biri olarak görünüyor.

Son iddialara göre, Kucoin’in çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkarmayı planladığı belirtiliyor. Çinli muhabir Colin Wu, üç dahili kaynaktan aldığı bilgilere dayanarak bu işten çıkarmaların gerçekleşeceğini duyurdu.

İddialara göre, işten çıkarmaların temel nedeni, şirketin yeni müşterini tanıma (KYC) politikalarının uygulanmaya başlaması.

Kucoin, kullanıcılarının kimlik doğrulamasını zorunlu hale getirdiği bu yeni politikaların ardından iş gücünde azalmaya gitme kararı almış gibi görünüyor. Kaynaklar, bu yeni politikanın şirketin karlılığını olumsuz yönde etkilediğini de belirtiyor.

Kucoin henüz resmi bir açıklama yapmasa da, haberde belirtildiği gibi işten çıkarmaları “normal bir performans değerlendirmesi” olarak nitelendirdiği ve şirketin uyumluluğa aktif olarak önem verdiği ve temel iş geliştirmeye odaklandığı belirtiliyor.

2022’de Söylentiler Yalanlanmıştı

Temmuz 2022‘de Kucoin, işten çıkarma söylentilerini yalanlayarak personelini yüzde 30 oranında artırmayı planladığını açıklamıştı. Ancak son gelişmeler, şirketin zorlu rekabet ortamında bazı ayarlama ve düzenlemelere gitme ihtiyacı hissettiğini gösteriyor.

Bu süreçte, Kucoin’in rekabetçi bir pazarda faaliyet gösterdiği ve diğer kripto para borsaları ile mücadele ettiği unutulmamalıdır.

Rakip borsalardan Binance’in ABD kolu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı hukuk savaşı nedeniyle geçtiğimiz günlerde bazı çalışanlarını işten çıkarmıştı. Bu da sektördeki zorlukları ve şirketlerin karşılaştığı baskıları vurguluyor.

Kripto para sektöründeki dalgalanmalar ve düzenlemeler, bazı şirketlerin iş güçlerinde kesintiye gitmesine neden olabiliyor.

Kucoin’in yaşadığı işten çıkarma iddiaları da bu trendin bir yansıması gibi görünüyor. Ancak, şirketin gelecekte nasıl bir yol izleyeceği ve işten çıkarmaların nasıl etkileri olacağı konusunda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır.

İlginizi çekebilir: Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan Önemli Duyuru!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir