Madencilik Firması Core Scientific, İflas Başvurusunda Bulunacak

Popüler madencilik şirketlerinden biri olarak gösterilen Core Scientific'in Teksas'ta Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulunacağı bildirildi.

Madencilik Firması Core Scientific, İflas Başvurusunda Bulunacak
Madencilik Firması Core Scientific, İflas Başvurusunda Bulunacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Core Scientific, bir Bitcoin (BTC) madencilik şirketi olarak, Teksas’ta Bölüm 11 iflas korumasına başvurma yapacak.

Kripto para madenciliği şirketleri, piyasanın getirdiği zorlu süreçlerin etkisiyle iflasın eşiğine gelmiş durumda. Compute North, geçtiğimiz aylarda Teksas’taki mahkemeye bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştu.

Gündemde önemli bir yer tutan bu olay, Bitcoin madencilik şirketlerinin gelecekleri hakkındaki endişeleri arttırıyor.

Compute North olarak bilinen oldukça büyük bir Bitcoin madencilik şirketi, mevcut piyasa koşullarından rahatsız olduğunu açıkladı. Diğer Bitcoin madencisi Core Scientific ise bugün Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunacak.

Popüler Madencilik Şirketi Core Scientific, Operasyonlarını Devam Ettirmek İstiyor

CNBC’ye göre, Bitcoin madencilik firması Core Scientific iflas başvurusunda bulunacak. Geçtiğimiz haftalarda, halka açık en büyük madencilik şirketinin iflas etmemesi için B Riley Financial çalışmalarını hızlandırdı.

Finansal kuruluş, Core Scientific’e 72 milyon dolarlık bir yardım sağlayarak, şirketin iflas etmesinin önüne geçmeye çalışmıştı.

Core Scientific, bir açık şirket olarak, oldukça makul bir nakit akışı sağladı. Ancak, kiraladığı ekipmanların borçlarını ödemek için mücadele eden şirket, nakit akışının borç yüküne karşı etkili olamayacağını gördü.

Raporlara göre, Core Scientific tasfiyeye girmemeye özen gösterdi. Şirket en önemli borçlu kuruluşları ile uyumlu bir anlaşmaya varmak için bunun yolunu aramaya başladı. Firma sonunda ortak bir anlaşmaya varabiliyor ise operasyonlarına kaldığı yerden devam etmesi mümkün olacak.

İlginizi çekebilir: SEC’in Eski Yetkilisi, Binance Borsasının Finans Durumunun Belirsiz Olduğunu Dile Getirdi

2
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir